Darmowe Photoshop Tutoriale

Wiadomo, że zdjęcia są ważne, szczególnie dzisiaj, kiedy ogromne HD zdjęcia stają się częścią światowego trendu w web design. Z pewnością większość dobrych web projektantówsą profi w Photoshop, ale to nie znaczy, że on/ona może przetworzyć zdjęcw w dzieło sztuki za pomocą tego oprogramowania.

“Nie każdy wierzy obrazom, ale ludzie wierzą zdjęciom.”
― Ansel Adams

Przetwarzanie zdjęć w Photoshopie jest formą sztuki. Mówię calkiem poważnie. Projektanci, którzy mogą przetworzyć prostą zdjęcie w działo sztuki poprzez zaledwie kilku kliknięć myszką, są prawdziwymi artystami.

Ale o wszystkim od początku. Dlaczego zdjęcia są tak ważne dla designu strony www? Ponieważ z ich pomocą można ubacznie ulepszyć jej wygląd. A zdjęcia stockowe po prostu sprawia, że strona internetow wygląda tanie, co jest złe dla wizerunku firmy. Nie będziemy więc mówić o zdjęciach tutaj w ogóle.

Jest medycznie udowodnione, że obrazy są postrzegane i przetwarzane przez mózg ludzki znacznie szybciej niż słowa. Również, pozostają one w pamięci osoby przez dłuższy czas. Zdjęcia są bardziej atrakcyjne i lepiej przyciągają uwagę internautów. Gdy nie chcemy czytać tekst, możemy urozumić informacje poprzez proste spojrzenie na zdjęcie.

Ale to, co jest jeszcze bardziej istotne - zdjęcia są w stanie poruszyć emocje lub stworzyć pewną atmosferę na stronie internetowej. Dzięki mocy fotografii można manipulować uczuciami ludzi. Możesz zrobić użytkownika szczęśliwym, spokojnym, obojętnym, wesołym, złym itd. Zdjęcia są czynnikami, które rozpoczynają pewien mechanizm w Twojej głowie. Zaczynasz wspominać zdjęcia, które widziałeś, przeczytane książki, muzykę, ludzi itd.

Co do czarno-białych zdjęć, wydaje się nam, że cytat słów Teda Granta będzie tutaj bardzo aktuałny.

“Podczas fotografowania ludzi w kolorze, można sfotografować ich ubrania. Ale kiedy fotografujesz ludzi w czerni i bieli, możesz sfotografować ich dusze!”

Proponujemy Ci obejrzeć zestaw tutoriali o Photoshop, przedstawione poniżej. Bez względu na poziom umiejętności w Photoshop, dowiesz się, jak sprawić, by twoje zdjęcia jaknajlepiej przekazywły wiadomość, którą masz na myśli. Jesteśmy pewni, że prędzej czy później, każdy projektant napotyka wszelkie trudności w prace ze zdjąciami. Pytanie brzmi, jak on/ona pokonuje te trudności.

Musisz zgodzić się, że jest to niemożliwe, aby wiedzieć absolutnie wszystko, więc uczymi się przez całe nasze życie, a im więcej wiemy, tym lepiej możemy zrozumieć i docenić, jak wiele jest jeszcze do nauczenia. Z przyjemnością pomożemy Ci ulepszyć swoje projekty, aby byli jeszcze bardziej inspirujące i mamy nadzieję, że poniższe proste lekcje z Photoshop pomogą Ci w przetwarzaniu zdjęć.

P.S. UWAGA: wszystkie wideo są w języku angielskim.

* * *

Jak stworzyć Owłosienie twarzy w Photoshopie

* * *

Jak usunąć coś z fotografii w Photoshopie

* * *

Jak usunąć acne w Photoshopie

* * *

Moc retuszowania częstotliwości separacji w Photoshopie

* * *

Jak zmienić kolor włosów w Photoshopie

* * *

Retusz z efektem "Miękkie światło"

* * *

Jak zrobić w Photoshopie kolory POP

* * *

Manipulacje w Photoshop CC | Tutorial Foto Efektów | Zmiana tła i blending

* * *

Jak zmienić kolor oczu w Photoshopie

* * *

Kinowa korekcja koloru (Efekt "Movie Look") – Tutorial Photoshop

* * *

Jak zrobić podwójną ekspozycję w Photoshopie

* * *

Jak wyciąć włosy w Photoshopie

* * *

Magiczyny Last: Tutorial manipulacji w Photoshopie

* * *

Przekształcenie twarzy w portret tekstowy

* * *

Przeksztalcenie zdjęcia w komiks, Pop Art, rysunek

* * *

Najlepszy sposób dodać do zdjęcia znak wodny w Photoshopie

* * *

Jak wybielić zęby w Photoshopie

* * *

Jak sdodać śnieg w Photoshopie

* * *

Jak przekształcić dowolne zdjęcie w ilustrację w Photoshopie

* * *

Pięć prostych podpowiedzi i wskazówkek 

* * *

Efekt dezintegracji: Tutorial Photoshop

* * *

Tutorial foto efektów w Photoshopie – Efekt "Dramatic Color"

* * *

Efekty 3D, filmowy, tytuł do wideo

* * *

Efekt "Glamorous", Efekt "Błysk skóry"

* * *

Photoshop Tutorial | Tworzenie Plakata filmowego | Manipulacji ze zdjęciem

* * *

Efekt "Zachód słońca" w Photoshopie

* * *

Efekt "Kino" w Photoshop

* * *

Photoshop Tutorial | Manipulacji ze zdjęciem | Efekt lewitacji

* * *

Efekt ostrości pola w Photoshopie

* * *

Jak dodać tekst do czegokolwiek w Photoshopie

* * *

Retusz skóry w Photoshopie

* * *

Ten artykuł został przetłumaczony z angielskiego. Oryginał można znaleźć tutaj: Photos in Focus – Free Photoshop Video Tutorials for Dramatic Shots.

* * *

Teraz, po obejrzeniu kilku lub nawet wszystkich wiedeo, chcielibyśmy zapytać, które z nich były przydatne? Czy wiedzialeś o wszystkich hackach, wymienionych w każdym wideo? Jeśli nie, to czy będziesz korzystał z nich w przyszłej pracy podczas projektowanie stron internetowych? Daj nam znać, ponieważ Twoja opinia jest cenna dla uleprszenia treści naszego bloga. Dziękujemy, że znalezleś dla nas parę minut!Katarzyna Pawłowska

W branży IT od 8 lat. Fan nowych technologii webowych, web designu oraz rozwiązań użytecznych i funkcjonalnych. W praktyce: marketer, DJ, blogerka. W wolnym czasie wspiera inicjatywy propagujące wiedzę z dziedziny SMM i rozwija swoją miłość do crossfitu.