Najlepsze wtyczki WordPress do dodawania pop-up formularzy email

Gdy ktoś uruchamia nową witrynę WordPress, pierwszie pytanie brzmi jak - W jaki sposób przyciągnąć uwagę docelowych odbiorców i nawiązać relacje z potencjalnymi klientami? Inaczej mówiąc - w jaki sposób zwiększyć współczynnik konwersji witryny? Doświadczeni marketerzy dobrze wiedzą, że najskuteczniejszą metodą na pozyskanie jak największej liczby obiorców jest dodanie na stronę pop-up lub formularza opt-in subskrypcji.

Możesz zapytać, dlaczego marketing e-mailowy ma takie ogromne znaczenie w angażowaniu klientów. Jednym słowem, jest to bardzo skuteczny sposób na nawiązanie relacji z odbioracmi. Pozwala pozostać w kontakcie z potencjalnymi klientami i wypromować swoją firmę. Im więcej klientów Ci zaufa, tym większe są szanse, że dokonają zakupu na stronie lub skorzystają z Twoich usług. Aby z formularzu subskrypcyjnego skorzystało im więcej osób, zalecamy wykorzystywać na stronie okienka pop-up.

Ten element wyświetla się, gdy tylko użytkownik wchodzi na stronę, więc możesz być pewien, że formularz nie zostanie pominięty. Przyciąga uwagę użytkowników i zachęca do działania, np. do subskrybowania na newsletter itd.

Pamiętaj, że okienko pop-upa powinno posiadać umiarkowany design. W najgorszym przypadku formularz stanie się obsesyjny i będzie spamował użytkowników na każdej stronie witryny, co będzie miało zły wpływ na rozwój firmy. Jeśli korzystasz z opcji opt-in w połączeniu ze stylową treścią i dodasz atrakcyjny tekst do formularza, odbiorcy chętnie będą subsrybowali  aby otrzymywać informacje o aktualizacjach i przyszłych promocjach. Jeśli nadal zastanawiasz się nad wykorzystaniem formularza subskrypcyjnego, wypróbuj różne warianty.

Wiele opt-in wtyczek do WordPress są darmowe. Poniżej zebraliśmy listę najpopularniejszych rozwiązań do WordPress.


MailChimp

Jedna z największych internetowych platform marketingowych, która pomaga znaleźć odbiorców, zaangażować klientów i rozwijać biznes. Wtyczka MailChimp jest wykorzystywana do tworzenia list adresów e-mail i posiada dwa ustawienia: pop-up formularz subskrypcyjny i zwykły formularz rejestracyjny. Jest to również potężne narzędzie dla osób prowadzących e-sklep: integracja e-commerce MailChimp pozwala tworzyć ukierunkowane wiadomości e-mail, wiadomości zwrotne. W dodatku z pomocą tej wtyczki można automatycznie wysyłać e-maili do określonych osób w wymaganym czasie itp.

Popup Plugins Email Form


Popup Builder

Ta wtyczka do WordPressa pozwala stworzyć niestandardowe okna pop-up. Jest to prosta, ale funkcjonalna wtyczka, która pomoże przyciągnąć uwagę odwiedzających stronę: zawiera okienka pop-up z wbudowanym modułem newslettera, formularz kontaktowy, który umożliwia pisanie wiadomości, oraz rozszerzenie analityczne, dostarczające dane na temat skuteczności popupów.


Huslte

Wtyczka jest przeznaczona do tworzenia listy adresowej (poprzez integacje z najpopularniejszymi usługami poczty e-mail, np. MailChimp), tworzenia listy potencjalnych klientów, marketingu ukierunkowanego, udostępniania treści w social media  td. Wtyczka Hustle jest wyposażone w wielu opcji, którestaną się przydatne dlaprofesjonalnych sprzedawców. Np. z pomocą tej wtyczki można uzyskać informacje na temat tego kiedy użytkownik opusza stronę i przyciągnać jego uwagę poprzez okienko lub slajd pop-up.


Newsletter

Najbardziej progresywna wtyczka do blogów WordPress. Wyróżnia się wieloma bezpłatnymi opcjami - formularze subskrypcji, automatyzację e-maili, powiadomienia uzupełniające i opcja tworzenia listy adresów e-mail. A jeśli będziesz potrzebował bardziej rozbudowanych funkcji, można skorzystać z rozszerzeń premium.

* * *

Ten artykuł został przetłumaczony z angielskiego. Oryginał można znaleźć tutaj: Best WordPress Popup Plugins For Email Form.Katarzyna Pawłowska

W branży IT od 8 lat. Fan nowych technologii webowych, web designu oraz rozwiązań użytecznych i funkcjonalnych. W praktyce: marketer, DJ, blogerka. W wolnym czasie wspiera inicjatywy propagujące wiedzę z dziedziny SMM i rozwija swoją miłość do crossfitu.