10 Must-have narzędzi dla content marketing

Czy wiesz, że 88% marketerów B2B korzysta z content marketing w ramach kampanii marketingowej? Podczas gdy 32% z nich tworzy udokumentowaną strategię content marketing. Content marketing jest ważny dla każdego właściciela firmy, który chciałby ulepszyć konwersję, oraz poziom zaufania i lojalności klientów.

Content marketing to złożony proces, który obejmuje nie tylko planowanie, tworzenie i dystrybucję treści, ale także testowanie i optymalizowanie rankingów, udziałów i konwersji. Według Marii Monroy z LawRank, żadne narzędzie marketingowe nie może zastąpić utalentowanych ludzi i dobrej strategii, ale posiadanie odpowiednich narzędzi w arsenale może pomóc Ci wykonać pracę lepiej i łatwiej oraz osiągnąć sukces. Dobrą wiadomością jest to, że można wybierać spośród wielu narzędzi content marketing, które ułatwiają proces i pomagają osiągnąć lepszych wyników. Niektóre z nich są dostępne za darmo, a niektóre są płatne. Wszystkie z nich służą różnym celom, od tworzenia treści po jej optymalizację.

Oto nasza lista 10 narzędzi do content marketing, które pomogą Ci uzyskać jak najwięcej zaangażowania z treści, zaoszczędzić czas i rozwijać firmę1. Grammarly

content marketing

Nie możemy być doskonałymi pisarzami i nikt nie oczekuje, że będziemy. Nie zdobyć zaufania wśród odbiorców, dopóki nie będziesz miał błędów w pisowni i gramatyce. Grammarly pomoże Ci sprawdzić treści przed opublikowaniem. Oprócz gramatyki i ortografii wykrywa błędy interpunkcyjne, pokazuje, jak je naprawić i znaleźć właściwe słowa, aby ulepszyć jakość treści. Narzędzie sprawdza również twoje pisanie pod kątem plagiatu, porównując je z milionami stron w Internecie. Możesz zainstalować Grammarly dla Chrome, aby łatwo edytować swoją pracę z dowolnej karty, którą otwierasz, bez przechodzenia do witryny Grammarly, aby sprawdzić swoją kopię.

Grammarly daje wgląd w długość zdania, wynik czytelności i inne rzeczy, aby poprawić styl pisania dla określonej grupy odbiorców. Wielu pisarzy może skorzystać z tej funkcji, w tym profesjonalnych pisarzy i tych, którzy chcą bezbłędnie pisać na forach, w swoich e-mailach lub postach w mediach społecznościowych.


2. SE Ranking

SE Ranking

Niezależnie od tego, czy prowadzisz badania nad słowami kluczowymi, optymalizujesz treści do wyszukiwania, badasz witryny konkurentów w celu znalezienia nowych tematów treści lub wykrywasz jakiekolwiek przeszkody w treści, SE Ranking stanie się przydatnym narzędziem. Jeśli chodzi o planowanie treści, narzędzia SE Ranking, takie jak propozycje słów kluczowych i grupowanie słów kluczowych, dają możliwość znalezienia wszystkich słów kluczowych wokół głównego tematu i podzielenia tych słów kluczowych na dalsze rozpowszechnianie w treści.

SE Ranking pomaga sprawdzić wydajność treści i konkurentów, przeanalizować wyjątkowość treści i uzyskać szczegółową analizę tego, czy treść jest przyjazna dla SEO i zoptymalizowana pod kątem słów kluczowych. Konstruktor raportów generuje raporty z białą etykietą, w tym dane z konsoli Google i Google Analytics. Funkcja monitorowania zmian stron pozwala śledzić wszystkie zmiany dotyczące zawartości stron internetowych. Monitoruje także zmiany w metadanych, treściach, linkach i innych.


3. MyBlogU

MyBlogU

MyBlogU jest darmową platformą społecznościową do zbierania bezpośredniej współpracy za pomocą cytatów i cytowania źródeł od innych blogerów lub ekspertów branżowych i budowania niesamowitych treści na swojej stronie. Narzędzie to jest rozwiązaniem korzystnym zarówno dla marketerów, jak i twórców treści, którzy chcą ulepszyć pisanie postów na blogu, rozszerzyć swój zasięg i stać się wiarygodnymi online.

MyBloguU pomaga im łączyć się ze sobą za pośrednictwem wspólnych projektów, które obejmują burzę mózgów, wywiady i fora, budują stabilne relacje i umacniają strategię treści na koniec. Możesz także tworzyć niesamowite treści wizualne i graficzne, aby przyspieszyć swój rozwój i zwiększyć wartość swoich czytelników.  Ogólną ideą MyBlogU jest znalezienie twórczych i opartych na współpracy sposobów między blogerami i właścicielami witryn, aby poprawić ich witryny, zwiększyć ich widoczność i popularność w Internecie. Na szczęście społeczność stale się rozwija i staje się cennym zasobem do uzyskiwania wysokiej jakości linków, dystrybucji treści i budowania autorytetu online.


4. Piktochart

Piktochart

Jeśli chodzi o tworzenie treści wizualnych, Piktochart jest doskonałym rozwiązaniem do projektowania oszałamiających infografiki, raportów i prezentacji, które warto udostępnić w ciągu kilku minut. Narzędzie ma bardzo intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs z naciskiem na infografiki. Możesz wybrać spośród ponad 100 skategoryzowanych motywów, ikon, grafik i schematów kolorów, które możesz dostosować, aby ożywić dane.

W ramach darmowej wersji można znaleźć szeroki wybór fontów, kolorów i ikon, ale oferuje ograniczoną liczbę funkcji i szablonów, a Twoje wizualizacje mogą wyglądać zbyt powtarzalnie. Wersja Pro pozwala na tworzenie własnych infografik od podstaw lub wybór jednego ze wstępnie zaprojektowanych szablonów. Dzięki modułowi typu “Przeciągnij-i-Upuść” możesz dodawać dowolne elementy wizualne, tekst do płótna i przesyłać własne obrazy.


5. ClearVoice

ClearVoice

ClearVoice to potężna platforma dla marketingu i tworzenia treści, która pomaga planować, tworzyć, produkować i mierzyć skuteczność treści. Narzędzie jest odpowiednie zarówno dla małych, jak i dużych firm. Dzięki swemu potencjałowi i możliwościom wielu klientów współpracuje z ClearVoice, aby znaleźć nowe pomysły dotyczące treści i rekrutować utalentowanych pisarzy za pośrednictwem narzędzia do wyszukiwania wpływów, aby stworzyć dla nich wspaniałe posty na blogach.

Dzięki utalentowanej sieci i elastycznym narzędziom możesz zautomatyzować procesy content marketing i tworzyć treści, marki i publikować społeczności w jednym miejscu. Co więcej, możesz łatwo monitorować konkurentów i stosować najlepsze praktyki, aby wiedzieć na pewno, że publikowane treści są interesujące i pouczające.


6. CoSchedule

CoSchedule

CoSchedule to jedno z moich ulubionych narzędzi content marketing, które pozwala śledzić wszystkie treści zgodnie z harmonogramem i upewnić się, że wszystkie projekty spełniają terminy. CoSchedule pomaga uprościć najważniejsze działania marketingowe, takie jak tworzenie treści, zarządzanie projektami, planowanie redakcyjne, publikowanie, zarządzanie mediami społecznościowymi i integracja z zespołami - wszystko pod jednym dachem. 

Analizator nagłówków to kolejne świetne narzędzie CoSchedule, które umożliwia łatwą analizę nagłówków. Daje ogólny wynik, użycie słów, strukturę, czytelność i pokazuje, jak będzie wyglądać w wynikach wyszukiwania Google na wypadek, gdybyś musiał to naprawić. Narzędzie to ma świetnego koordynatora mediów społecznościowych, który pomaga monitorować wszystkie zadania, przepływ pracy e-maili, wpisów na blogu, postów społecznościowych i newsletter. Ponieważ jest wyposażony w funkcję przesyłania komunikatów w aplikacji oraz funkcję przeciągania i upuszczania, można zaoszczędzić wiele czasu, tworząc szablony przepływu pracy dla wielu typów zawartości, planując posty w serwisach społecznościowych i otrzymując powiadomienia o terminach wykonywania zadań.


7. Outbrain

Outbrain

Nie wystarczy po prostu tworzyć niesamowite treści, aby przyciągnąć uwagę ludzi. Bez skutecznej strategii dystrybucji treści i promocji wszystkie wysiłki związane z marketingiem treści nie przyniosą efektów. Na szczęście istnieje wiele świetnych narzędzi do dystrybucji treści na rynku, z których można wybierać. Niektóre z nich, takie jak Outbrain, pomagają marketerom w łatwym łączeniu i promowaniu odpowiednich treści dla odpowiednich odbiorców we właściwym czasie. Dają spersonalizowane rekomendacje za pomocą wskaźników od analizy lokalizacji, danych demograficznych, zachowań, wyglądu i zainteresowań do odbiorców.

Platforma łączy wydawców i sprzedawców w jednym miejscu. Uważnie monitoruje jakość treści i zmniejsza prawdopodobieństwo użycia oszukańczej taktyki. Outbrain pozwala na promowanie różnych rodzajów treści za pośrednictwem platformy, w tym postów na blogu, infografiki, prezentacji lub filmów. Będziesz mógł złapać więcej oczu na swoje treści i promować swoją markę.


8. BuzzStream

BuzzStream

Jednym słowem ciągłego tworzenia treści, BuzzStream pomaga dotrzeć do blogów i autorów guest wpisów, budować stabilne relacje z autorytetami i śledzić ogólną wydajność kampanii marketingowej. Narzędzie ma dużą bazę danych witryn i osó, akceptujących guest posting, które mogą filtrować według słów kluczowych, niszowych i wielu obserwujących na Twitterze. To doskonałe rozwiązanie do zarządzania działaniami pomocowymi i przeprowadzania kampanii wirusowych.

“Piękno BuzzStream polega na tym, że możesz łatwo analizować wskaźniki otwartości i szybkości reakcji oraz zobaczyć konkretne godziny i częstotliwość, z jaką Twój e-mail został otwarty lub został przekazany”, powiedział Ambrosio E. Rodriguez. „Dzięki BuzzSteam możesz monitorować wydajność wszystkich swoich stanowisk, optymalizować każdą treść w wiadomościach e-mail oraz zwiększać liczbę kliknięć, otwierania i zaangażowania”.


9. Finteza

Finteza

Nie możesz poprawić skuteczności treści, dopóki nie uzyskasz łatwej do zrozumienia analizy danych dla skutecznej kampanii marketingowej. Finteza to zaawansowane narzędzie do analityki, które dostarcza w czasie rzeczywistym danych dotyczących zachowań użytkowników i wykrywania botów oraz optymalizuje współczynniki konwersji witryny. Możesz uzyskać wszystkie dane w jednym miejscu, bez konieczności przerywania bez końca pulpitów nawigacyjnych.

Jedną z najlepszych funkcji w narzędziu jest możliwość mierzenia jakości ruchu, która umożliwia wyświetlanie sesji oszustw kliknięć i wysyłanie powiadomień o wszelkich podejrzanych działaniach. Wszystkie dane są prezentowane w interaktywny i atrakcyjny wizualnie sposób. Po uzyskaniu informacji o ruchu internetowym możesz zoptymalizować swoją przyszłą treść na podstawie zainteresowań użytkowników.


10. Cyfe

Cyfe

Cyfe

 oferuje mnóstwo różnych funckji: zarządzanie zespołem, e-mail marketing, finansowanie, planowanie wydarzeń, analitykę internetową i wiele więcej. To jest jak małe narzędzie szwajcarskiego noża wojskowego, które pozwala łączyć różne narzędzia, których używasz do zarządzania działaniami marketingowymi, takimi jak Google Analytics, Twitter, Facebook i wiele innych rzeczy.

Cyfe ma wiele zalet, ponieważ może obsługiwać każdy aspekt kampanii marketingowej: tworzenie treści, edytowanie, organizowanie, monitorowanie social media i możliwości planowania treści. Możesz monitorować niemal wszystko pod jednym dachem, w tym sprzedaż, wydatki, wsparcie i infrastrukturę.  Dzięki funkcji dla wielu użytkowników możesz dodawać członków swojego zespołu do zarządzania i śledzenia swoich projektów, a redaktorzy mogą pracować z treścią w panelu 


* * *

Content marketing tools won’t help you save a bad content strategy, but they will help you get your work done better, faster, and more successful. While these 10 tools sound like a lot, there are a bunch of different content marketing tools out there. I’ve collected only those that I like the most for daily use.Katarzyna Pawłowska

W branży IT od 8 lat. Fan nowych technologii webowych, web designu oraz rozwiązań użytecznych i funkcjonalnych. W praktyce: marketer, DJ, blogerka. W wolnym czasie wspiera inicjatywy propagujące wiedzę z dziedziny SMM i rozwija swoją miłość do crossfitu.