00 days
:
00 hours
:
00 minutes
:
00 seconds

Paweł Duda: Zajmuję się budowaniem marki Klientów w Internecie

W tym tygodniu naszym gościem był bardzo sympatyczny młody Pan, który łączy swoją pracę z pasją: tworzenie stron www z marketingiem internetowym. Prosimy zapoznać się z Panem Pawłem Duda, który w swoim wieku ma spore doświadczenie nie tylko w tworzeniu i pozycjonowaniu stron www, ale i w budowie dochodu pasywnego w Internecie.

Czy może Pan powiedzieć parę słów o sobie: gdzie studiowałeś, czym się zajmujesz?

Witaj, nazywam się Paweł Duda i jestem magistrem informatyki. Aktualnie zajmuję się marketingiem internetowym i pozyskuję wartościowy ruch dla Klientów. Po godzinach pracy tworzę strony internetowe dla Klientów, a w wolnej chwili pomagam bratu rozwijać dwie strony internetowe:

  • serwis matematyczny z bazą filmów - MatFiz24.pl;
  • bloga o zarabianiu przez internet - PracaBezSzefa.pl

Skąd pojawiło się zainteresowanie tworzeniem stron www?

Jestem zwolennikiem biznesu internetowego opartego na pracy, która przynosi dochód pasywny. Idealnym narzędziem marketingowym do uruchomienia takiego biznesu jest własna strona internetowa / blog. Taki model na pracę po godzinach pracy na etacie zmusił mnie do nauki tworzenia blogów i stron.

Umiejętność tworzenia stron internetowych jest mało przydatna, jeżeli nie posiadasz wiedzy jak pozyskać potencjalnych Klientów na stronę. Kluczem do sukcesu jest wiedza, jak tworzyć strony www i pozyskiwać wartościowy ruch z wielu źródeł płynących w Internecie.

Czy Pana praca jest związana z marketingiem internetowym?

Tak, aktualnie moja praca związana jest z marketingiem internetowym.

Zajmuję się budowaniem marki Klientów w Internecie, pozyskiwaniem ruchu z wyszukiwarki, Social Media i Google AdWords.

Na strony Klientów pozyskuję ruch z potencjałem konwersji sprzedaży.

Czy wiąże Pan swoją przyszłą pracę tylko i wyłącznie z tworzeniem stron www?

Dotychczasowy grafik mojej pracy bardzo mi odpowiada:

  • w pracy na etacie zajmuję się marketingiem internetowym;
  • po godzinach pracy na etacie rozwijam swoje zainteresowania, w tym tworzenie ststron www.

W życiu nie można niczego wykluczać, ale aktualnie nie planuję zmian

Jak długo prowadzicie z bratem serwis internetowy PracaBezSzefa.pl? Co było powodem powstania tej strony internetowej?

Serwis PracaBezSzefa.pl powstał w 2012 roku i był naszym cichym marzeniem, że kiedyś opiszemy tutaj historię zarabiającej strony matematycznej na autopilocie, która powstała w tym samym roku.

PracaBezSzefa.plPrzez dwa lata serwis był poligonem doświadczalnym do tworzenia stron internetowych i blogów. Początkowo prowadziłem tam bloga, pisząc o WordPressie, SEO, HTML i jQuery. Pisząc bloga dla siebie, jednocześnie szybciej przyswajałem wiedzę. Później uczyłem się tworzyć szablony do WordPressa w technologii Responsive Web Design. Strona przez pewien czas służyła mi nawet jako portfolio.

W tym samym czasie równolegle tworzyliśmy naszą drugą stronę internetową - MatFiz24.pl. Zbudowaliśmy duży serwis z bazą filmów matematycznych i ruch na stronie. Uruchomiliśmy wiele systemów zarabiania na stronie, które z każdym dniem generują dochód pasywny.

Strona MatFiz24.plOd stycznia 2015 roku postanowiliśmy zburzyć całą dotychczasową zawartość bloga PracaBezSzefa.pl i zbudować bloga o zarabianiu przez internet, gdzie dokładniej opiszemy etapy stworzenia dochodowego serwisu, bazując na historii MatFiz24.pl.

Jak dużo czasu Pan spędza na prowadzenie bloga PracaBezSzefa.pl?

Wszystkie blogi prowadzę wspólnie z bratem. Nie mamy wytyczonych norm czasowych, ale mamy określone cele, które sumiennie realizujemy. Nie zaniedbuje także mojej narzeczonej Kasi, którą z serca pozdrawiam 🙂

Czy bierze Pan udział w innych projektach internetowych?

Tak, w pierwszej kolejności koncentrujemy się z bratem na rozwoju MatFiz24.pl. W wolnej chwili po pracy realizuję zlecenia dla Klientów.

Czy planuje Pan założyć swoją firmę?

Nie mówię nie 🙂

Czy wcześniej miał Pan doświadczenia z produktami TemplateMonster. Co może Pan o nich powiedzieć? Jakie są pozostałe wrażenia?

Tak, miałem okazję przetestować kilka szablonów WordPress od Template Monster. Fajnie, że idą z trendem wyszukiwarki Google, która kładzie duży nacisk na mobilność stron internetowych. Dodatkowy ruch na stronie z urządzeń mobilnych to przecież nowi, potencjalni Klienci.

Jakie są Pana cele na przyszłość?

Moim celem jest zautomatyzowanie biznesu na blogach przy pomocy dedykowanej wtyczki WordPress do mikropłatności SMS i przelewów internetowych. Już niedługo na PracaBezSzefa.pl każdy będzie mógł przetestować tę wtyczkę na własnych blogu i sprawdzić jej funkcjonalność.

Czym się Pan interesuje? Jaką ma Pan pasję?

Chłonę wszystko, co związane z budowaniem dochodu pasywnego w Internecie.

Dochód pasywny

Źródło: www.topbenefit.pl

Co może Pan powiedzieć początkującym specjalistom, które interesują się projektowaniem lub programowaniem webowym?

Dla początkujących specjalistów zajmujących się programowaniem webowym polecam skupić się na tworzeniu wysokiej jakości kodu i tworzyć strony www o strukturze przyjaznej wyszukiwarce.

Google. Przykładem złej struktury strony są serwisy typu "one page", dlatego powinno się ich wystrzegać - patrząc od strony specjalisty SEO.


Janusz Kamiński

Specjalista działu marketingu w TemplateMonster Polska. W branży IT pracuję od 8 lat. Zaczynałem od stanowiska administratora strony, dalej pracowałem jako specjalista SEO, pozycjoner, outreach manager. Teraz pracuję jako marketingowca. Uwielbiam piłkę nożną, historię i podróży: mieszkałem w 5 krajach na 2 kontynentach. I chociaż nie jestem obywatelem Polski, ten kraj jest w moim sercu! Możecie mnie Państwo znaleźć na Facebooku i Twitterze.