00 days
:
00 hours
:
00 minutes
:
00 seconds

Przemysław Pufal: Moje trzy główne pasje to literatura, muzyka i fotografia

Dzisiejszym uczniakiem naszego wywiadu jest Pan Przemysław Pufal, którzy przez wiele lat zarabia w Sieci. Pan Przemysław dobrze zna się na programach partnerskich i z podzielił się z nami swoją widzą na ten temat. Oprócz tego nasz gość odpowiedział o swoich projektach, planach i pasji. Zapraszamy więc do lektury dzisiejszego wywiadu.

Janusz Kamiński: Proszę powiedzieć kilka słów o sobie: gdzie Pan się urodził, co studiował itd.
Przemysław Pufal: Urodziłem się w mieście, którego nie ma, ponieważ urodziłem się w Stargardzie Szczeciński, który teraz jest Stargardem 🙂 Skończyłem studia pedagogiczne na kierunku resocjalizacja, a potem również studia podyplomowe i sporo różnych kursów i szkoleń. Niestety w szkole nie miałem informatyki, więc wszystkiego o komputerach, internecie, blogach i tworzeniu stron musiałem uczyć się samodzielnie.
Janusz Kamiński: Na Pańskim blogu jest zaznaczono, że zajmuje się Pan tym co lubi - zarabianiem w Internecie. Skąd pojawiło się zainteresowanie do tego?
Przemysław Pufal: Wszystko zaczęło się od tego, że napisałem książki, które zostały wydane jak ebooki. Zapisałem się do programu partnerskiego wydawnictwa, żeby więcej zarobić na swoich książkach 🙂 Później były kolejne programy partnerskie, w których polecałem nie tylko książki, ale różne produkty i usługi. Przystępowałem do kolejnych, testowałem i zostawałem w tych, w których najlepiej mi szło.
Janusz Kamiński: Zarabianie w Internecie to bardzo obszerne pojęcie. Jaki kierunek został wybrany przez Pana?
Przemysław Pufal: Cały czas szukam nowych możliwości zarobkowania i testuję je. Pozostaję przy tych, które umożliwiają zarabianie, a do tego są proste i uczciwe, ponieważ nie chcę proponować innym czegoś, do czego mam wątpliwości. W tej chwili promuję głównie książki, ebooki, audiobooki, ale również różnego typu usługi. Posiadam również serwis z promocjami i kodami rabatowymi.
Janusz Kamiński: Ile czasu trzeba poświęcić, aby zacząć zarabiać w Sieci?
Przemysław Pufal: Tyle ile można, ale jednocześnie tyle, aby nie zaniedbywać swoich bliskich i swojego zdrowia. Wszystko zależy do tego, czym się zajmujemy. Czasami wystarczy godzina dziennie, a gdy wdrażane są nowe projekty lub jakaś akcja sprzedażowa, wtedy oczywiście potrzeba więcej czasu. Zacząć zarabiać w sieci można nawet wtedy, gdy się pracuje na pełnym etacie, w czasie wolnym.
Janusz Kamiński: Jakie artykuły lub książki może polecić Pan początkującym do obowiązkowego przeczytania?
Przemysław Pufal: Wiedza z zakresu marketingu, sprzedaży, spraw technicznych związanych z prowadzeniem stron www dość szybko się zmienia, pojawiają się nowe koncepcje i rozwiązania. Zachęcam po prostu do ciągłego doskonalenia się poprzez czytanie. Warto również podpatrywać te osoby, które już coś osiągnęły w marketingu internetowym, czytać blogi i serwisy poświęcone temu zagadnieniu.
Janusz Kamiński: Prowadzi Pan serwis programypartnerskie.biz.pl. Kiedy on powstał i czemu jest poświęcony?
Przemysław Pufal: Strona (programypartnerskie.biz.pl - autor) powstała w 2012 roku i jak sama nazwa wskazuje poświęcona jest głównie programom partnerskim i różnym innym formom zarabiania przez internet. Na stronie opisuję programy partnerskie i sieci afiliacyjne, w którym sam działam, a także zamieszczam różnego rodzaju porady związane z zarabianiem.
Janusz Kamiński: Czy bierze Pan udział w innych projektach internetowych? Czy może Pan powiedzieć trochę więcej o nich?
Przemysław Pufal: Posiadam kilka dużych stron internetowych i ileś tam 🙂 mniejszych blogów. Prowadzę również firmę wydawniczo – szkoleniową. Oprócz prowadzenia szkoleń, kursów i warsztatów, wydaję również ebooki, które można znaleźć na stronie sensownie.pl Każdy, kto napisał książkę, niezależnie od gatunku, czy też poradnik lub nawet raport, może się zgłosić i zamieścić go w sklepie. Prowadzę też na tej stronie program partnerski, więc każdy może zarabiać na promowaniu publikacji i kursów.

Strona sensownie.pl

Janusz Kamiński: Czy pracował Pan z szablonami od TemplateMonster. Jakie są pozostałe wrażenia?
Przemysław Pufal: Tak, mam do czynienia z szablonami TemplateMonster i zarówno ja jak i inni użytkownicy bardzo sobie je chwalimy. Są nowoczesne, bardzo ładnie wyglądają i nawet jeśli ktoś ma problem z wdrożeniem, to jest bardzo miły i pomocny suport!
Janusz Kamiński: Jakie są Pana cele na przyszłość?
Przemysław Pufal: Prywatnych nie zdradzę, a zawodowe to oczywiście rozwój firmy i stron internetowych, pozyskiwanie nowych partnerów, zwiększanie sprzedaży.
Janusz Kamiński: Czym się Pan interesuje? Jakie są Pana pasje?
Przemysław Pufal: Moje trzy główne pasje to literatura, muzyka i fotografia. Nie jestem tylko odbiorcą, ale każdą z nich uprawiam również czynnie.
Książki pasja

Źródło: www.freepik.com

Janusz Kamiński: Co może Pan powiedzieć młodym ludziom, którzy interesują się programami partnerskimi i zarabianiem w Internecie?
Przemysław Pufal: I młodym i starszym mogę powiedzieć, żeby się nie bali, zaczęli jak najszybciej, uczyli się od innych, czytali, testowali. I pamiętali, że tu również trzeba być cierpliwym i wytrwałym.
Janusz Kamiński: Dziękuję bardzo za udzielenie wywiadu!  Życzę Panu udanej realizacji nowych pomysłów!
Przemysław Pufal: Dziękuję również! Pozdrawiam.


Janusz Kamiński

Specjalista działu marketingu w TemplateMonster Polska. W branży IT pracuję od 8 lat. Zaczynałem od stanowiska administratora strony, dalej pracowałem jako specjalista SEO, pozycjoner, outreach manager. Teraz pracuję jako marketingowca. Uwielbiam piłkę nożną, historię i podróży: mieszkałem w 5 krajach na 2 kontynentach. I chociaż nie jestem obywatelem Polski, ten kraj jest w moim sercu! Możecie mnie Państwo znaleźć na Facebooku i Twitterze.