Ręcznie pisane fonty kredowe

Lato to czas niezapomnianych podróży, imprez, przygód i ... sprzątania w domu. Pewnego dnia, kiedy przeglądałam stare rzeczy na strychu, natknąłam się na pudełko z kredkami z czasów szkolnych...

Kiedy otworzyłam pudełko, przypomniałam sobie to uczucie, gdy trzymasz kredę w dłoni i piszez krótkie słowa z błędami w pisowni na tablicy lub asfalcie. Bardzo lubiłam to zajęcie, bez względu na to, że było dość trudne. Wiadomym jest, że pisanie ładnie kredą nie jest nawet w połowie tak łatwe, jak pisanie piórem lub ołówkiem. Powierzchnia jest bardziej szorstka, kreda może rozpaść się na kawałki, w dodatku usunąć wady z tablicy jest o wiele trudniej, aniż z papieru.

via GIPHY

Ale niezależnie od wszystkich niedogodności, fonty kredowe wciąż wyglądają imponująco i nigdy nie przestaną cieszyć się popularnością. Możesz wykorzystać te fonty nie tylko do tworzenia projektów, związanych ze szkołą, ale także, na tablicach menu w kawiarniach. W rzeczywistości typografia kredowa idealnie nadaje się do dodawania stylu retro do każdego projektu.

Kilka dziesięcioleci temu musielibyście mocno postarać cię aby napisać kredą pięknie wyglądający tekst. Ale dziś jest to bardzo proste - wystarczy zainstalować cyfrowy font i pisać, co chcesz z przyjemnością. Sprawdź naszą listę ręcznie pisanych fontów kredowych i wybierz najbardziej pasujące do Twojego projektu rozwiązanie.


Darmowe ręcznie pisane fonty kredowe

Zacznijmy od tablicy szkolnej z zestawem darmowych fontów. Te fomnty kredowe staną się dobrym rozwiązaniem, jeśli masz ograniczony budżet lub szukasz fontów do użytku osobistego.

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25


Rręcznie pisane premium fonty kredowe

Jeśli zamierzasz używać fontów w celach komercyjnych, przejrzyj poniższy zestaw z 10 pozycji.

Hand-Drawn Chalkboard Typeface

best chalkboard fonts

Oto jeden z najlepszych fontów do użycia na znakach, kartach, artykułach papierniczych, logo, czasopismach lub innych przedmiotach. Jako bonus dostaniesz elementy wektorowe przyborów szkolnych, 8 wzorów i w pełni edytowalne glify wektorowe.


Chalkboard Typeface

best chalkboard fonts

Ten font jest wyposażony w duże i małe litery, glify interpunkcyjne, cyfry i alternatywne stylistyczne znaki kilku liter.


The Chalk Bar Typeface

best chalkboard fonts

Daj klasyczny wygląd swojemu projektowi z pomocą tego fonta tablicowego. Paczka zawiera 200+ w pełni kernedowych glifów, 60 symboli i 5 tekstur tablic o wysokiej rozdzielczości.


Chalkboard Hand Drawn Font

best chalkboard fonts

Dobry przykład ręcznie pisanego fonta kredowego.


Vanderchalk Typeface

best chalkboard fonts

Vanderchalk to ręcznie napisany font kredowy, który jest przeznaczony do stworzenia typografii dla tablic menu, etykiet, plakatów, koszulek i wielu innych przedmiotów. Paczka zawiera kilka wektorów bonusowych, które również będą przydatne dla Twojego projektu.


Return To Sender Font

best chalkboard fonts

Przyciągnij uwagę do swojego projektu z pomocą tego ekspresywnego fonta.


Lev Serif Hand-Drawn Font

best chalkboard fonts

Pobierz trzy wersje fontów tablicowych w jednej paczcę.


Scratch Super Sketchy Script

best chalkboard fonts

Jest to font kaligraficzny, który nie wygląda jak kredowy. Zaprojektowany w stylu ręcznego pisania ten font jest wyposażony w wiele skomplikowanych elementów, które nie wpływają na czytelność.


Aysheea Inline Script

best chalkboard fonts

Aysheea to ręcznie pisany font kredowy występująca zarówno w wersji zwykłej, jak i pochyłej. Są małe i wielkie litery alfabetu łacińskiego, cyfry, symbole, kaligraficzne znaki i ligatury.


Generator fontów kredowych

best chalkboard fonts

Czy chciałbyś poeksperymentować z pisaniem kredą? Wypróbuj ten generator fontów za darmo. Narzędzie pozwala stosować różne kolory do tekstu i cieni, używać różnych stylów obramowania i wybierać spośród 30 ręcznnie pisanych fontów. Dostępne są również wiele opcji typografii, w tym orientacja pionowa i portretowa, dodatkowe odstępy między wierszami i marginesy tekstowe, efekt vintage itd.


Ten artykuł został przetłumaczony z angielskiego. Oryginał można znaleźć tutaj: 35 Best Examples of Chalk Hand Lettering Fonts


* * *

P.S. Dzięki tym czcionkom możesz stworzyć idealną typografię z efektem ręcznego pisania dla swojego projektu. Możesz wykorzysstać te fonty kredowe wszędzie: od okładek książek, kart i plakatów - do logotypów, plansz menu lub napisów na ubraniach. Jeśli ten zestaw nie spełni Twoich potrzeb, polecamy sprawdzić jeden z poprzednich na naszym blogu. Nie zapomnij aby napisać komentarz lub polecić te fonty swoim znajomym w mediach społecznościowych.

P.P.S. Także polecamy sprzawdzić nasze premium fonty.Katarzyna Pawłowska

W branży IT od 8 lat. Fan nowych technologii webowych, web designu oraz rozwiązań użytecznych i funkcjonalnych. W praktyce: marketer, DJ, blogerka. W wolnym czasie wspiera inicjatywy propagujące wiedzę z dziedziny SMM i rozwija swoją miłość do crossfitu.