Web design czasopisma: TOP-10 dla web designerów i programistów

Branża web designu rozwija się i ewoluuje w niesamowicie szybkim tempie. Nowe innowacyjne podejścia do projektowania stron internetowych, projektowania graficznego, tworzenia reklamy, nowe technologii, trendy i narzędzia trafiają do sieci częściej, niż można je zauważyć. Jeśli chciałbyś zawsze być na bieżąco i pierwszym doznawać się o ostatnich wiadomościach i innowacjach, musisz podążać za ekspertami z tej dziedziny. Jednym z dobrych sposobów na to jest dodawanie do zakładek w przeglądarce kilku popularnych czasopism o projektowaniu webowym.

Poniżej znajduje się lista z 10 najlepszych czasopism dla web projektantów i programistów, które zawierają wiele użytecznych informacji i różnych przydatnych narzędzi. Zapisz się na ich aktualizacje lub sledź oficjalne profile w social media aby pozostawać na bieżąco.


Graphic Design USA

Jest to jeden z najbardziej informatywnych i największych magazynów na tej liście, który stanie się przydatny dla web projektantów i programistów, którzy potrzebują w swojej pracy najnowszych informacji z branży, inspiracji, motywacji i przydatnych poradników. Magazyn zawiera praktyczne artykuły napisane przez ekspertów w tej dziedzinie. Jest to miejsce, w którym można znaleźć informacje o designie, fotografii, ilustracjach, recenzjach książek, wywiadach, historii itd.

Web Design Magazines


Creative View

Czasopismo powstało w 1980 roku. Jest to comiesięczne wydanie, który obejmuje takie tematy, jak projektowanie stron internetowych, technologia, typografia, animacja, książki, narzędzia i innmi rzeczami, które są związane z web designem i tworzeniem stron internetowych.

Web Design Magazines


How

To czasopismo online będzie szczególnie przydatne dla ludzi, którze zajmują się typografią, UX, tworzeniem projektów kreatywnych, designem, biznesem, potrzebują inspiracji itp. Ten serwis webowy jest miejscem, w którym można znaleźć artykuły na temat wszystkiego, co dotyczy współczesnego projektowania stron internetowych: recenzje, wywiady, historia, fotografia, przykłady, inspiracje, wiadomości o z branży web design itd.

Web Design Magazines


Print

Print to czasopismo o projektowaniu graficznym, które obejmuje wszystkie aspekty związane z teorią projektowania stron internetowych, kulturą, wydarzeniami, aktualnościami, fotografią, typografią, projektowaniem informacji itp. Możesz uzyskać dostęp do magazynu online, kupić wydanie drukowane albo plik PDF, dostępny w iTunes, Google Play, na Kindle lub Nook.

Web Design Magazines


Gadget Magazine

Jest to jeden z najczęściej odwiedzanych i najlepiej sprzedających się magazynów poświęconych projektowaniu webowemu. Jak wskazuje sama nazwa, czasopismo online ma na celu przyciągnąć uwagę doświadczonych internautów, którzy szukają informacji i inspiracji. Jest to miejsce, w którym można znaleźć artykuły i samouczki dotyczące nowoczesnego web designu, projektowania UI, HTML5, JavaScript, WordPress, PhotoShop itd. Są tutaj zebrane również przewodniki, które można pobrać na komputer lub urządzenia przenośne za pomocą Google Play, Amazon i innych popularnych serwisów.

Web Design Magazines


Layers

Magazyn powstał w 2005 roku. Początkowo była to strona wyłącznie edukacyjna obejmująca tematykę aplikacji fotograficznych i projektowych. Teraz ten online magazyn posiada artykuły na temat fotografii, projektowania stron internetowych, kreatywnych narzędzi, współczesnych techniki web design itd. Jest to również miejsce, w którym można znaleźć informacje na temat różnych przydatnych narzędzi i oprogramowania.

Web Design Magazines


Communication Arts

Magazyn Communication Arts jest dostępny w dwóch formatach - online z comiesięcznym wydaniem i jako dwumiesięcznik drukowany. Tematy, które obejmuje czasopismo - ilustracja, fotografia, typografia, reklama, podstawy projektowania webowego, rzeczy kreatywne itp. Magazyn jest również dostępny do pobrania jako plik PDF i na iOS.

Web Design Magazines


Digital Arts

To świetny online magazyn dla digital artystów. Zawiera mnóstwo artykułów, samouczków, przewodników, wiadomości i innych informacji, które będą szczególnie przydatne dla wszystkich osób pracujących w branży projektowania i tworzenia stron internetowych. To dobry serwis online, który zawiera wiele przewodników na wiele tematów związanych z projektowaniem stron internetowych. Dzięki formularzowi subskrypcyjnemu będziesz zawsze na bieżąco informowany o nowościach w zakresie web projektowania.

Web Design Magazines


Website Magazine

Czasopismo Website Magazine jest dostępne zarówno w formacie online jak i w drukowanym. Artykuły i przewodniki, które można znaleźć na jego stronach są poświęcone projektowaniu i rozwoju stron www, prowadzeniu handlu elektronicznego, telefonii komórkowej, SEO, marketingu internetowemu i innym tematom, które mogą zainteresować web projektantów i programistów.

Web Design Magazines


Graphis

Jest jedeno z najstarszych czasopism na tej liście. Graphis było stworzone w 1944 roku. Znajdziesz w nim wiele artykułów, wywiadów, samouczków, poradników i innych ciekawych treści. Tematy, które obejmuje to czasopismo - ilustracje, fotografia, logo, projektowanie stron internetowych itp

Website Magazine


* * *

Zarówno czasopisma online, jak i drukowane wydania są doskonałym źródłem informacji i inspiracji. Wybierz te, które najbardziej Ci się spodobały i zapoznaj się z ich artykułami. Pamiętaj, że uprzedzony - jest uzbrojonyź!

* * *

Ten artykuł został przetłumaczony z angielskiego. Oryginał można znaleźć tutaj: Top 10 Web Design Magazines for Graphic & Web Designers.Katarzyna Pawłowska

W branży IT od 8 lat. Fan nowych technologii webowych, web designu oraz rozwiązań użytecznych i funkcjonalnych. W praktyce: marketer, DJ, blogerka. W wolnym czasie wspiera inicjatywy propagujące wiedzę z dziedziny SMM i rozwija swoją miłość do crossfitu.