Widżety do dodawania MegaMenu na stronę WordPress

Menu motywów WordPress jest jednym z kluczowych elementów witryny. Jest to część witryny, z którą użytkownik nieustannie wchodzi w interakcję. Ogólne wrażenie odwiedzających zależy od jakości, ergonomii i wyglądu menu. Czasem dzięki atrakcyjnemu menu można zmienić zwykłego internautę w stałego użytkownika swojego serwisu.

Aby stworzyć dobre pionowe, poziome, wielopoziomowe lub dowolne inne menu, trzeba otworzyć i zedytować kod CSS. Lub, jeśli nie posiadasz żadnych umiejętności w zakresie kodowania, skorzystać ze specjalnej wtyczki. A ponieważ istnieje mnóstwo takich rozwiązań, postanowliśmy opowiedzieć o kilku darmowych modułów, które pozwolą Ci szybko dodać menu.


JQuery Vertical Mega Menu Widget

Widżety MegaMenu do WordPress: JQuery Vertical Mega Menu Widget

Z pomocą tej wtyczki można stworzyć proste pionowe menu z własnymi kategoriami. Dużym plusem jest to, że to narzędzie jest dostępne do pobrania za darmo.

Korzystając z niego można stworzyć pop-up menu, dane wyjściowe którego można dostosować. Można zmieniać animację wyglądu, przejścia między kategoriami itp, a również stworzyć element, podobny do akoredeona. Można dostosować go samodzielnie, edytując kod CSS. I nie zapomnij aby uaktywnić widżet i umieścić go w konkretnej części witryny. W przeciwnym razie widżet nie będzie mógł wyświetlić akordeon na stronę.


Max Mega Menu

Widżety MegaMenu do WordPress: Max Mega Menu

To rozwiązanie jest wyposażone w wielu różnych ustawień i funkcji. Z jego pomocą można stworzyć horyzontalne menu adaptacyjne WordPress. Ale niestety ta wtyczka nie posiada skórek do edycji designu. Ale zamiast tego wtyczka posiada ustawiania, pozwalające rejestrować wszystkie możliwe style wszystkich możliwych elementów poprzez panel admina. To nie tylko ułatwia pracę ze wtyczką, a również eliminuje konieczność edycji kodu witryny. A jednocześnie pozwala osiągnąć pożądany efekt. Można również tworzyć własne schematy kolorów i zapisywać zestawy stylów. Dostępne są także ustawienia animacji i scenariuszy zachowań. Jest podświetlona aktywna pozycja menu (domyślnie jest wyłączona). Także wszystkie wymagane elementy można dostosować ręcznie za pomocą edytora wizualnego - wybrać kolory, fonty i stylez. Ustawienia pozycji menu są podzielone według poziomów zagnieżdżenia. Oznacza to, że główne pozycje i podelementy menu mogą mieć niepowtarzalny wygląd.


* * *

Ten artykuł został przetłumaczony z angielskiego. Oryginał można znaleźć tutaj: A Couple Of Useful Mega Menu Widgets For WordPress

P.S. Istnieje wiele wtyczek menu JQuery dla WordPress. Ale w tym artykułu omówiliśmy tylko tylko te dwie wtyczki, które najbardziej mi się podobają. Pamiętaj, że niezależnie od tego, które rozwiązanie wybierzesz (widżet pionowy, poziomy czy pop-up), powinien pasować do innych elementów motywu.Katarzyna Pawłowska

W branży IT od 8 lat. Fan nowych technologii webowych, web designu oraz rozwiązań użytecznych i funkcjonalnych. W praktyce: marketer, DJ, blogerka. W wolnym czasie wspiera inicjatywy propagujące wiedzę z dziedziny SMM i rozwija swoją miłość do crossfitu.