Zimowa inspiracja: najlepsze darmowe grafiki z serwisu Freepik

Przed Świętami najwyższy czas zająć się dekoracjami na swojej stronie. I tak z pomocą przyszedli nam wektory w wersji świątecznej. Wybraliśmy kilka najfajniejszych i postanowiliśmy się nimi z Wami podzielić.

Pomyśleliśmy, że fajnie będzie zmienić design na stronie na taki bardziej świąteczny. Pomogą w tym darmowe grafiki wektorowe. Darmowe wektory – temat nieco problematyczny, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczenia w graficę i nie dysponują swoją bazą szablonów graficznych. Z pomocą przychodzi jednak Internet, dzięki któremu możesz tworzyć piękne grafiki przy wykorzystaniu gotowych szablonów z banków treści medialnej.

Zanim jednak pobierzesz i wykorzystasz taki obrazek do celów komercyjnych, uważnie sprawdź umowę licencyjną. Może się bowiem okazać, że zawiera ona ograniczenia, które uniemożliwią Ci skorzystanie z wektora. Większość obrazków w takich serwisach jest udostępniana na licencji CC0. Oznacza to, że pozwala ona na dowolne wykorzystywanie określonego zdjęcia. Istnieje jednak możliwość, że zdjęcia są udostępniane na licencji CC BY, czyli że używając go w publikacji musimy podać autora.

Gdzie zatem szukać darmowej grafiki do dekoracji witryny?

Freepik należy do naszych ulubionych miejsc w sieci, gdzie mogę znaleźć dziesiątki interesujących materiałow, dostępne w większości wypadków za darmo. Po pobraniu paczki otrzymacie grafiki w formatach wygodnych do przerabiania, niezależnie od tego z jakiego oprogramowania graficznego korzystacie. Wszystkie wektory dostępne są na licencji CC BY i używając ich wystarczy napisać, że zostały zaprojektowane przez Freepik.

Wektor 1

darmowe grafiki z serwisu Freepik 01

Wektor 2

darmowe grafiki z serwisu Freepik 02

Wektor 3

darmowe grafiki z serwisu Freepik 03

Wektor 4

darmowe grafiki z serwisu Freepik 04

Wektor 5

darmowe grafiki z serwisu Freepik 05

Jeszcze więcej świątecznych obrazków znajdziecie w katalogu Freepik oraz na naszym marketplace.Katarzyna Pawłowska

W branży IT od 8 lat. Fan nowych technologii webowych, web designu oraz rozwiązań użytecznych i funkcjonalnych. W praktyce: marketer, DJ, blogerka. W wolnym czasie wspiera inicjatywy propagujące wiedzę z dziedziny SMM i rozwija swoją miłość do crossfitu.