WordPress Footer’da Copyright Yazısı Nasıl Düzenlenir?

Yazılı olmayan bir yasaya göre web tasarımcıları, oluşturdukları sitenin footer'da telif hakkı bildirimleri yayınlamalıdır. Ne yazık ki, son değişikliklere göre telif hakkı işaretinin kullanılması, işinizin korunduğunu garanti etmez. Bununla birlikte, İnternet'te telif hakkı bildirimi bulunan ve bunlar hakkında temel bilgiler veren birçok web sitesi vardır. Kural olarak, bildirim bir teklif hakkı sembolü, oluşturma tarihi, yazarın adı ve bir hak bildirimi içerir. Amacınıza bağlı olarak, bildirimi olduğu gibi bırakabilir, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz bilgileri yansıtacak şek,lde düzenleyebilir ve tamamen kaldırabilirsiniz. Bu blog yazısında, telif hakkı yazısı de dahil olmak üzere WordPress'te footer kısmını nasıl düzenleyeceğinizi gösteririz.

WordPress Tema Footer'da Copyright yazısının düzenlemesi ile ilgili talimatlar

İzlemeniz gereken adımlar ile başlayalım:

01 WordPress yönetici panelini açın.

02 Görünüm> Özelleştir'e gidin.

03 Özelleştirme bölümünde Footer sekmesini bulun. İçerideki metne sahip bir Telif Hakkı Yazısı penceresi göreceksiniz. Tek yapmanız gereken footer bölümünde görmek istemediğiniz her şeyi kaldırmaktır. Bilgileri kendi amaçlarınıza göre düzenlemekte özgürsünüz.

Aslında, tek yapmanız gereken budur. Komik, değil mi? Artık WordPress temanızdaki telif hakkı yazısını nasıl düzenleyeceğinizi veya kaldırılacağını biliyorsunuz.

WordPress Tema Nasıl Özelleştirildiğini görün.

5 Yepyeni WordPress Şablonu

Kara Cuma

DEMO | DETAYLAR | HOSTİNG

TemplateMonster'daki geliştiriciler, WordPress kullanıcılarının başarılarına dikkat eder ve özellikle Kara Cuma satışları için bir açılış sayfası şablonu geliştirmiştir. Web sitenizi bir kalabalığın içinde öne çıkaracak parlak, belirgin bir tasarıma sahiptir. Elementor Page Builder ve Jet eklentileriyle donatılmış olan Kara Cuma, kişiselleştirmeyi basit ve hızlı hale getirecek. Ayrıca, eklentiler standart Elementor paketinde bulunmayan bloklar, bölümler ve modüller oluşturmanıza izin verir. Ayrıca, çevrimiçi bir mağaza kurmanıza ve Kara Cuma Kampanyasına hazı olmanıza yardımcı olacak Ecwid eklentisini de alacaksınız.

PartyMaker

DEMO | DETAYLAR | HOSTİNG

Cadılar Bayramı gelmek üzere. Bu yüzden hazır olun. Web siteniz için PartyMaker'ı satın alın ve ziyaretçilerinize bir deneyim yaşatın. Tamamen duyarlı bir tasarıma sahip olan bu WordPress Teması her türlü modern cihazda mükemmel görünür. PartyMaker, Elementor editörüyle birlikte gelir. Jet eklentileri ile birlikte, herhangi bir kodu kullanmadan gelişmiş işlevselliği sitenize eklemenize izin verir.

Orange

DEMO | DETAYLAR | HOSTİNG

Orange, iş sitleri ve yaratıcı ajanslar için en uyun bir sayfadır. Bootstrap ile tasarlanmış, sitenizi mobil uyumlu hale getirir. Tarayıcılar arası uyumlu tasarım, web kullanıcılarınızın sayfanızı en poopüler web tarayıcılarından ziyaret etmelerini sağlar. Ayrıca, King Composer editörünü, animasyon efektlerini ve çalışan bir iletişim formunu bulacaksınız. Bunları kullanarak web sitenizi herhangi bir kodlama becerisi olmadan düzenleyebilir ve kolayca yüksek kalitede bir kullanıcı deneyimi sağlayabilirsiniz. Şablonu yüklerken herhangi bir soru ile karşıladığınız zaman bunu destek ekibine iletmekten çekinmeyin.

TripSpot

DEMO | DETAYLAR | HOSTİNG

Bu Elementor WordPress Teması, gezmeyi sevenler için mükemmel bir çözümdür. Bir seyahat acentesi veya blog çalıştırmak istiyorsanız, TripSpot web sitenizi güncellemek için ihtiyacınız olan her şeydir. Yerleşik Elementor editörü, sitenizi son derece işlevsel hale getirme şansı veren bir dizi widget ve Jet eklentisi ile birlikte gelir. Trafiği arttırmak istiyorsanız, seyahat hayatına giren hackler, uçak bileti kampanyaları, düşük maliyetli biletler gibi içeren blog uygulayın. Paralaks animasyonu, Servis modülü, yorum sistemi ve daha birçok araç web sitenizi yeni bir seviyeye taşımak için kullanılabilir.

Conforro

DEMO | DETAYLAR | HOSTİNG

Emlak ajansı web sitenizi profesyonel bir şekilde sunmak istiyorsanız, Conforro'yu deneyin. İyi organize edilmiş tam kapsamlı bir web kaynağı oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Elementor Page Builder, Jet eklentisi paketi, Ecwid paketi, farklı iş konularında bonus görüntüleri ve daha fazlası dahildir. Mobil ilk yerleşimi sayesinde, web sitenize tüm mobil cihazlardan erişilebilir. Herhangi bir sorun çıktığınızda, verilen bilgilerine göz atın veya destek ekibimizle iletişime geçin. Conforro, internette güvenilir bir görüntü oluşturmak için mükemmel bir seçimdir.

Özet

Daha önce belirttiğimiz gibi, WordPress Temanızdaki telif hakkı yazısını kaldırmayabilirsiniz. Yine de geçerli bir sebep olursa, bu blog yazısında sağlanan adım adım kılavuzu takip ederek her zaman bunu yapabilirsiniz. Bu blog yazısı diğer web geliştiricileriyle paylaşmayı unutmayın.Oksana Semenchuk

Web tasarımı ile ilgili herhangi bir konuda ilham kaynağı arıyorsanız, Oksana'nın makalelerinin koleksiyonu inceleyin. Sizin için kullanışlı olmalıdır. Onu LinkedIn'de takip edin.