Dokumentacja Cherry WooCommerce

Wstęp

Dziękujemy za zakupienie szablonu WordPress. Ta dokumentacja składa się z kilku części, które pokazują cały proces przygotowania i zarządzania Stroną WordPress Website od samego początku.

Czym jest WordPress CMS?

WordPress jest darmowym narzędziem do blogowania open source oraz systemem do zarządzania treścią (CMS) bazowanym na PHP oraz MySQL. Zezwala to na tworzenie Stron Internetowych i potężnych aplikacji on-line, jednocześnie nie wymaga prawie żadnych technicznych zdolności czy wiedzy do zarządzania. Wiele aspektów, włączając w to łatwość użycia i mnogość opcji, sprawiło że WordPress jest najpopularniejszym oprogramowaniem do stron internetowych jakie jest dostępne. Dowiedz się Więcej

Czym jest szablon WordPress

Szablon WordPress jest 'skórą' strony internetowej, stworzoną przy użyciu platformy WordPress CMS. Innymi słowami, możesz łatwo zmienić wygląd swojej strony internetowej WordPress instalując nowy szablon w kilku prostych krokach. W całej swojej prostocie, szablon WordPress zapewnia wszystkie niezbędne pliki źródłowe a ty masz dowolność edytowania i zmieniania go w odpowiadający potrzebom sposób.

Help and Support

Struktura Plików

Pakiet szablonu, jaki pobrałeś, zawiera szereg folderów. Sprawdźmy, co każdy z nich zawiera:

  • documentation - zawiera pliki z dokumentacją.
    • documentation.html - główny plik z dokumentacją. Właśnie się w nim znajdujesz :)
  • screenshots - zawiera zrzuty ekranu motywu. Nie do produkcji.
  • sources.zip - zawiera pliki źródłowe szablonu.
    • psd - zawiera pliki źródłowe Adobe Photoshop (.psd).
  • theme - zawiera pliki motywu WordPress.
    • CherryFramework.zip - archiwum motywu Cherry Framework. Zawiera wszystkie pliki motywu. Powinno zostać zainstalowane przez menadżera rozszerzeń WordPress.
    • theme####.zip - archiwum motywu (child-theme). Zawiera wszystkie pliki motywu. Powinno zostać zainstalowane przez menadżera rozszerzeń WordPress.
    • sample_data - zawiera pliki, która sprawią, że Twoja strona WordPress będzie wyglądała jak nasze live demo.
      • sample_data.xml - zawiera wszystkie przykładowe dane szablonu (posty, strony, kategorie, itd.).
      • widgets.json - zawiera ustawienia widgetów.
      • różne obrazy oraz inne pliki z mediami
    • manuall_install - zawiera pliki, dzięki którym Twoja strona WordPress będzie wyglądała jak nasze live demo.
      • uploads - zawiera obrazy motywu.
      • theme#####.sql - plik backup bazy danych (zawiera treść motywu).
  • license.txt - zawiera szczegóły licencji.
  • fonts_info.txt - zawiera link, skąd można pobrać czcionki użyte w szablonie.
  • info.txt - zawiera instrukcje jak rozpakować pliki źródłowe.

Validation

Zarówno HTML jak i style CSS używane w naszych szablonach są semantycznie poprawne. Jednakże, niektóre błędy W3C mogą się pojawić. Sprawienie, że kod jest w 100% poprawny W3C eliminuje możliwość użycia nowoczesnych technologii jak CSS3 oraz HTML5. Naszym celem jest dostarczenie przyjaznych dla użytkowników oraz wysokiej jakości szablonów, jednocześnie czasami jesteśmy zmuszeni ominąć niektóre zasady.

Instalacja szablonu

Instalacja szablonu nigdy nie była łatwiejsza. Proces instalacji zawiera tylko trzy proste kroki: instalacja Cherry framework, instalacja child theme oraz instalacja przykładowych danych.

Wszystkie kroki instalacji mogą być wykonane w interfejsie WordPress. Dzięki temu proces jest komfortowy i szybki.

Możesz to zweryfikować klikając na poniższy link:

Krok 1. Instalacja Cherry Framework

  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress (dodaj /wp-admin do nazwy swojej domeny w pasku adresowym przeglądarki).
  2. Przejdź do menu Appearance > Themes i kliknij przycisk Add New Theme.
  3. Kliknij na link Upload.
  4. Kliknij przycisk Browse i przejdź do nierozpakowanego pakietu z szablonem na swoim komputerze.
  5. Poszukaj pliku o nazwie CherryFramework.zip. Kliknij aby go zaznaczyć, następnie kliknij OK.
  6. Kliknij przycisk Install Now i poczekaj aż instalacja zostanie zakończona.
  7. Kliknij link Activate.

Po więcej informacji sprawdź szczegółowy video tutorial na Jak zainstalować szablon Cherry framework.

Gratulacje, zainstalowałeś framework.

Krok 2. Instalacja motywu

Możesz teraz zainstalować motyw potomny (child theme): theme####.zip. Kroki są takie same:

  1. Przejdź do menu Appearance > Themes i kliknij przycisk Add New Theme .
  2. Kliknij na link Upload.
  3. Kliknij przycisk Browse i przejdź do nierozpakowanego pakietu z szablonem na swoim komputerze.
  4. Poszukaj pliku o nazwie theme####.zip (gdzie XXXX jest unikalnym numerem Twojego motywu). Kliknij aby go zaznaczyć, następnie kliknij OK.
  5. Kliknij przycisk Install Now i poczekaj, aż instalacja się zakończy.
  6. Kliknij link Activate aby zmienić obecny rozkład strony na motyw, który zakupiłeś.

Gratulacje, zarówno framework jak i motyw zostały zainstalowane pomyślnie!

Krok 3. Instalacja Przykładowych Danych

Aby Twoja strona WordPress wyglądała jak nasze live demo, postępuj zgodnie z instrukcją poniżej. Sugerujemy także, abyś zawsze miał plik backup .sql eksportowany ze swojej bazy danych.

UWAGA: Dla szablonów bazowanych na Cherry Framework v3.0 lub wcześniejszych, aby zainstalować przykładowe dane, musisz przesłać pliki XML oraz JSON z folderu "sample_data". Obrazy i inne pliki medialne powinny być przesyłane z folderu "manual_install\uploads". Upewnij się, że przesłałeś wszystkie obrazy z wszystkich podfolderów.
  1. Przejdź do menu Cherry Plugin > Import Content.
  2. Przede wszystkim zobaczysz tabelę z wymaganiami, która pokazuje czy Twój serwer hostingowy spełnia wymagania Pluginu Cherry. Prosimy skontaktować się z dostawcą hostingu, jeśli wystąpia jakieś ostrzeżenia.
  3. Jeśli wszystkie ustawienia serwera są OK, zobaczysz ekran przesyłania. Otwórz folder "theme/sample_data" z pakietu szablonu i prześlij wszystkie pliki do WordPress. Możesz przesłać wszystkie pliki, zaznaczając je w folderze "theme/sample_data" (CTRL+A or Command+A) i przeciągając je do obszaru przesyłania.
  4. Upewnij się, że przesłałeś wszystkie pliki z folderu sample_data, włączając w to pliki .JSON oraz .XML. Po skończeniu przesyłania kliknij przycisk "Continue Install" aby kontynuować.

    UWAGA: .JSON oraz .XML są wymagane, aby kontynuować instalowanie przykładowych danych. Przycisk Continue Install będzie dostępny tylko w wypadku, gdy zarówno pliki .XML jak i .JSON zostały przesłane.
  5. Kliknięcie na przycisk "Continue Install" aktywuje proces instalacji przykładowych danych. Poszczególne etapy instalacji mogą zająć trochę czasu, w zależności od ustawień serwera. Bądź cierpliwy.
  6. Gratulacje! Pomyślnie zainstalowałeś Motyw Cherry WordPress. Możesz go teraz sprawdzić.

Początek

Przygotowanie

Zanim zaczniesz dokonywanie zmian ustawień swojej strony WordPress, upewnij się, że jesteś w pełni przygotowany. Wykonaj następujące kroki przygotowawcze:

Edytowanie oprogramowania

Aby komfortowo pracowało się z szablonem WordPress, zalecamy pobranie wszystkich wymaganych aplikacji. Możesz sprawdzić listę wymaganego oprogramowania na stronie poglądowej szablonu.
Wymagania mogą się różnić w zależności od szablonu, przedstawimy generalnie co jest potrzebne:

  1. Po pierwsze, potrzebujesz odpowiednich aplikacji do rozpakowania zabezpieczonego hasłem archiwum sources_#########.zip. Możesz użyć WinZip 9+ (Windows) lub Stuffit Expander 10+ (Mac).
  2. Możesz również potrzebować aplikacji Adobe Photoshop. Służy ona do edytowania plików .PSD i jest niezbędna, jeśli chcesz edytować grafiki i obrazy szablonu.
  3. Aby edytować pliki źródłowe z kodem szablonu, będziesz potrzebował edytora kodu, jak Adobe Dreamweaver, Notepad++, Sublime Text, itp.
  4. Aby przesłać pliki do serwera hostingowego, będziesz potrzebował FTP Managera jak Total Commander, FileZilla, CuteFTP, itp.

Hosting

Jako że WordPress CMS jest aplikacją bazowaną na PHP/MySQL, musisz przygotować hosting do używania WordPressu.

Jeśli masz tzw. live hosting, upewnij się że pasuje do Wymagań oprogramowania WordPress i jest gotowe do użycia ze stronami WordPress.

W innym wypadku, możesz używać WordPress lokalnie na swoim komputerze przy użyciu serwera lokalnego. Aby stworzyć serwer lokalny, użyj aplikacji localhost, takiej jak WAMP, AppServ, MAMP, itp. Każda z nich może być łatwo zainstalowana jak każdy inny program i używana do uruchomienia WordPress.

Sprawdź poniższe poradniki jak skonfigurować lokalne środowisko programowania:

Instalacja silnika

Pobierz odpowiednią wersję silnika WordPress. Na stronie poglądowej szablonu, w sekcji z wymaganiami, możesz sprawdzić wymaganą wersję WordPress. Upewnij się, że pobierasz prawidłową.
  1. Silnik WordPress może być pobrany z oficjalnej strony WordPress.org Pobierz WordPress. Jeśli potrzebujesz wcześniejszej wersji, możesz kliknąć link z Archiwum Wersji.
  2. Po pobraniu, musisz wypakować pliki z pakietów z silnikiem i szablonem. Aby rozpakować pliki z pakietu silnika WordPress ZIP, musisz użyć managera archiwum, obsługującego pliki ZIP.

    Następujące tutoriale pokazują jak rozpakować pliki w Windowsie (WinZip) oraz MACu (StuffitExpander).

  3. Po rozpakowaniu plików, musisz przesłać pliki silnika WordPress oraz foldery do serwera hostingowego.

    Wszystkie te pliki i foldery powinny zostać przesłane do Twojego serwera hostingowego. Pliki z silnikiem powinny zostać przesłane do katalogu PUBLIC_HTML lub WWW na serwerze.

    Jeśli nie widzisz katalogów PUBLIC_HTML lub WWW na serwerze hostingowym, skontaktuj się ze swoim dostawcą hostingu i wybierz gdzie przesłać pliki strony.

    Sprawdź następujące poradniki jak przesyłać pliki do serwera:

  4. W tym kroku musisz stworzyć bazę danych, która będzie używana przez silnik WordPress.

    Możesz stworzyć nową bazę danych przy użyciu narzędzi do zarządzania bazami danych, znajdujących się w panelu kontrolnym Twojego hostingu (zazwyczaj PhpMyAdmin).

    Przy użyciu narzędzia phpMyAdmin, będziesz w stanie stworzyć nową bazę danych w 3 prostych krokach (sprawdź slajdy poniżej):

    1. Kliknij na przycisk Database z górnego menu nawigacyjnego aby przejść do listy baz danych.
    2. Wprowadź nazwę bazy danych w polu "Create new database".
    3. Kliknij przycisk Create po prawej stronie.

    Twoja baza danych znajduje się na liście. Kliknij na jej nazwę, aby uzyskać dostęp do bazy danych.

    • 1. Kliknij na przycisk Database aby przejść do listy baz danych.

    • 2. Wprowadź nazwę bazy danych.
      3. Kliknij przycisk Create.

    • 4. Twoja baza danych znajduje się na liście. Kliknij na jej nazwę, aby uzyskać dostęp do bazy danych.


    Możesz sprawdzić szczegółowy video tutorial na Jak stworzyć bazę danych.


    Jeśli masz problemy ze stworzeniem bazy danych, skontaktuj się ze swoim dostawcą hostingu w celu uzyskania pomocy.

    Sprawdź szczegółowe poradniki poniżej:

  5. W pasku adresowym przeglądarki wpisz nazwę domeny/root do plików WordPress i wciśnij Enter. Ta zapoczątkuje procedurę instalacyjną.
  6. Tworzenie pliku konfiguracyjnego. Początkowy ekran instalacyjny WordPress powiadomi Cię, że plik konfiguracyjny jest niedostępny. Kliknij przycisk Create Configuration File aby go stworzyć.
    Creating configuration file.

  7. Podawanie szczegółów bazy danych. Musisz w tym miejscu podać dane połączenia do bazy danych WordPress.
    Inserting database details.

  8. Podawanie szczegółów strony internetowej. Na następującym ekranie powinieneś podać dane strony internetowej, takie jak:
    • nazwa strony
    • nazwę użytkownika oraz hasło administratora
    • adres email strony.
    Inserting website details.

  9. Gdy skończysz, kliknij przycisk Install WordPress.
    Install WordPress button.

    Jeśli wszystkie dane zostały podane prawidłowo, zobaczysz okno Success z przyciskiem do zalogowania się do panelu administracyjnego WordPress.

Sprawdź szczegółowe tutoriale poniżej:

Instalacja manualna

Jeśli masz problemy z zainstalowaniem przykładowych danych, wykonaj następujące instrukcje poniżej.

UWAGA: Importowanie pliku do bazy danych nadpisze obecną zawartość i ustawienia strony. NIE importuj pliku SQL jeśli chcesz zachować istniejącą zawartość strony.
UWAGA: Zawsze posiadaj back up swojej bazy danych przed dokonaniem jakichkolwiek modyfikacji.
Zauważ, że prefix tabel bazy danych WordPress powinien być wp_.

Aby Twoja strona WordPress wyglądała jak nasze live demo, wykonaj następujące instrukcje poniżej.

  1. Upewnij się, że motyw został zainstalowany zgodnie z tymi instrukcjami.
  2. Skopiuj folder "uploads" (znajdujący się w folderze theme/manual_install/ pakietu szablonu) do folderu /wp-content/ w Twoim FTP.
  3. Otwórz plik theme####.sql znajdujący się w folderze theme/manual_install/ w jakimkolwiek edytorze tekstu (preferowany Dreamweaver lub Notepad) i zamień wszystkie "your_website_url_here" na URL Twojej strony, używając opcji Find and Replace (użyj kombinacji Ctrl+H). Np.: http://www.mywebsite.com
  4. Upewnij się, że nie masz slasha "/" na końcu adresu oraz że url zaczyna się od://www.
  5. Zapisz zmiany i zamknij plik.
  6. Teraz możesz importować plik zrzutu (dump file), używając narzędzia phpMyAdmin lub innego do zarządzania bazami danych.

Jeśli jest problem z zainstalowaniem z poziomu panelu administracyjnego, tu jest alternatywny sposób.
Instalowanie Przykładowych Danych przez FTP:

Aby użyć tej metody, musisz mieć dostęp do plików strony WordPress na FTP przez Managera Plików Twojego panelu kontrolnego hostingu lub przez klienta FTP jak Filezilla, CuteFTP, Total Commander, itp.

Jeśli zainstalowałeś motyw przy użyciu instalacji przykładowych danych lub instalacji manualnej a motyw wygląda inaczej niż Live demo, otwórz Opcje Cherry i kliknij "Restore Defaults."
  1. Rozpakuj pliki CherryFramework.zip oraz theme####.zip do jakiegokolwiek folderu na swoim dysku twardym (najpierw, kliknij prawym przyciskiem myszy na każdym z plików .zip, wybierz Unzip do CherryFramework oraz theme####, dzięki temu będziesz miał dwa foldery, nazywające się CherryFramework oraz theme####).
  2. Prześlij foldery CherryFramework oraz theme#### do katalogu /wp-content/themes/ na Twoim serwerze FTP.
  3. Zaloguj się do panelu administracyjnego WordPress (dodaj /wp-admin po nazwie domeny w pasku adresowym przeglądarki).
  4. Przejdź do menu Appearance > Themes.
  5. W sekcji Available Themes znajdź theme#### i aktywuj go, klikając przycisk Activate.

Instalacja Pluginu

Po zainstalowaniu i aktywowaniu motywu, możesz zainstalować dodatkowe pluginy:

  1. Gdy motyw zostanie aktywowany, w górnym lewym rogu zauważysz informację o możliwości zainstalowania dodatkowych pluginów. Kliknij na link Begin installing plugin .
    Możesz również instalować pluginy z Dashboardu, przejdź do Appearance- > Install Plugins.
  2. Sprawdź wymagane pluginy.
  3. W menu Bulk Actions wybierz Install i kliknij Apply.

Pluginy Motywu:

Plugin Cherry

Uwaga: Instalacja i aktywowanie Pluginu Cherry jest wymagane do poprawnego działania skrótów oraz widgetów. Plugin Cherry jest instalowany i aktywowany domyślnie w trakcie instalacji Cherry Framework.

Pobierz: https://github.com/CherryFramework/CherryFramework/raw/master/includes/plugins/cherry-plugin.zip
Opis: Zespół Cherry stworzył Cherry framework, który można nazwać perfekcyjnym, ale zawsze szukamy lepszych rozwiązań. Poznaj Plugin Cherry. Jest to rozszerzenie naszego Cherry framework, gdzie znajdziesz wszystkie skróty oraz widgety, jakich kiedykolwiek będziesz potrzebował. Plugin jest w pełni kompatybilny z każdym motywem WordPress bazowanym na Cherry Framework. Jak dotąd, plugin jest w wersji beta, ale mamy zamiar nadal go ulepszać, aby dostarczyć jeszcze lepsze opcje.

Contact Form 7

Pobierz: http://wordpress.org/extend/plugins/contact-form-7/
Opis: Formularz kontaktowy na stronę kontaktową.

Kompatybilne Pluginy:

WPML

Pobierz: http://wpml.org/
Opis: WPML ułatwia tworzenie wielojęzycznych stron.

WooCommerce

Pobierz: http://wordpress.org/plugins/woocommerce/
Opis: WooCommerce jest potężnym pluginem eCommerce, który pomoże Ci sprzedać co tylko będziesz chciał. Pięknie.
Documentation: WooCommerce documentation at WooThemes.

BuddyPress

Pobierz: http://wordpress.org/plugins/buddypress/
Opis: Social networking w pudełku. Zbuduj sieć społecznościową dla swojej firmy, szkoły, drużyny sportowej lub niszowej społeczności.

bbpress

Pobierz: http://wordpress.org/plugins/bbpress/
Opis: bbPress jest oprogramowaniem forum stworzonym z myślą o WordPress.

Mingle Forum

Pobierz: http://wordpress.org/plugins/mingle-forum/
Opis: Mingle Forum pozwala w łatwy i prosty sposób umieścić Forum na Twojej stronie/blogu WordPress.

WP Forum Server

Pobierz: http://wordpress.org/plugins/forum-server/
Opis: Ten plugin WordPress jest kompletnym systemem forum dla Twojego bloga Wordpress.

Ładowanie danych z serwerów Google

Niektóre kraje mają problemy z połączeniem się z serwerami Google. Może to powodować problemy loading Google Fonts. Aby rozwiązać te problemy wykonaj następujące czynności:

Czcionki nie można załadować z Google:

Plik otwarty ...\CherryFramework\admin\options-sanitize.php

Znajdź linię:

wp_enqueue_style( "options_typography_$f", "//fonts.googleapis.com/css?family=$f$ch", false, null, 'all' );

Wymień go, co następuje:

wp_enqueue_style( "options_typography_$f", "//fonts.useso.com/css?family=$f$ch", false, null, 'all' );

Olark Live Chat

Klientom, którzy zakupili ten szablon, oferujemy 6 miesięcy użytkowania czata Olark za darmo. Aby skorzystać z darmowych 6 miesięcy brązowego pakietu, należy postępować zgodnie z wytycznymi z linka rejestracji Olark.
Wypełnij formularz, aby zarejestrować Twoje konto
Wstaw wygenerowany ID w pole konta ID Czatu na żywo w Cherry Options (Ogólne)

Kopia Zapasowa i Aktualizacja

Przed aktualizacją Framework, zalecamy utworzyć kopię zapasową aktualnej wersji.

Kopia zapasowa

Możesz utworzyć kopię zapasową zarówno dla Cherry Framework jak i motywu child theme. Możesz to zrobić w sekcji "Cherry Options > Data management" w panelu administracyjnym WordPress.

Kopia zapasowa jest prosta do wykonania przez kliknięcie przycisków "Backup" w części Cherry Framework oraz child theme.
Możesz znaleźć archiwum z Twoim frameworkiem lub child theme w folderze /wp-content/themes_backup/.

Możesz ją również pobrać, klikając przycisk "Download backup". Jeśli wystąpią jakieś problemy, możesz przeinstalować framework przy użyciu zakładek Appearance -> Themes -> Install Themes -> Upload.

Aktualizacja

Aby zaktualizować Cherry Framework, musisz wykonać następujące czynności:

  1. W panelu administracyjnym otwórz zakładkę "Cherry Options > Data management".
  2. Kliknij przycisk Update w części Cherry Framework
  3. Poczekaj aż proces się zacznie.
  4. Resztę Cherry Framework wykona we własnym zakresie.

Szablony Stron oraz Sidebarów


UWAGA: Konieczne jest edytowanie stylów w pliku style.less. Ponieważ opcje styli są tworzone od nowa, główny plik main-style.css jest nadpisywany po zapisie.

Szablony Strony

  • Default Template (domyślny szablon strony z pozycją sidebara)
  • Full Width Page (szablon strony z jedną kolumną, bez sidebara)
  • Home Page (szablon strony używany dla Strony Startowej)
  • Filter Folio 2 cols (szablon strony dla postów w stylu galerii/portfolio wyświetlanych w 2 kolumnach)
  • Filter Folio 3 cols (szablon strony dla postów w stylu galerii/portfolio wyświetlanych w 3 kolumnach)
  • Filter Folio 4 cols (szablon strony dla postów w stylu galerii/portfolio wyświetlanych w 4 kolumnach)
  • Testimonials (szablon strony do wyświetlania postów z referencjami)
  • FAQs (szablon strony do wyświetlania postów z FAQ)
  • Archives (szablon strony do wyświetlania archiwum)

Pozycja Sidebara

  • Sidebar - pola znajdujące się po prawej/lewej stronie strony
  • Footer Area 1,2,3,4 (opcjonalnie) - pola znajdujące się na dole strony

Posty, Kategorie oraz Formaty Postów

Dodawanie kategorii

Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o dodawaniu kategorii: http://codex.wordpress.org/Manage_Categories_SubPanel

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego WordPress (tzw. Dashboard).
  2. Kliknij na zakładkę Posts.
  3. Nastepnie, kliknij Categories.
  4. Wpisz nazwę nowej kategorii.
  5. Po tym, kliknij przycisk Add New Category.
Kliknij przycisk Publish.

Tworzenie posta na Blogu

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego WordPress (tzw. Dashboard).
  2. Kliknij na zakładkę Posts.
  3. Kliknij na zakładkę Add New.
  4. Wpisz treść posta. Aby dowiedzieć się więcej o dodawaniu postów, sprawdź ten link http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_SubPanel.

Wybieranie Formatu Postów

Sprawdź ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej o różnych formatach postów: http://codex.wordpress.org/Post_Formats.

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego WordPress (tzw. Dashboard).
  2. Kliknij na zakładkę Posts.
  3. Aby wybrać format posta, sprawdź okienko Format.
Uwaga: Niektóre z formatów mają swoje własne opcje. Ich ustawienia pojawią się pod edytorem posta.

Poniżej znajduje się lista dostępnych formatów postów z opisem i ustawieniami.

Standardowy Format

Regularny, standardowy post z następującymi polami:

  • Post title - tytuł posta
  • Post content - treść posta
  • Categories - kategorie posta
  • Tags - tagi posta
  • Featured Image - obrazek w poście
  • i inne pola, które mogą być włączone w sekcji Screen Options zlokalizowanej w górnym prawym rogu.

Standardowy Format

Poboczny Format

To jest uproszczona wersja standardowego formatu. Innymi słowy, ma tylko pole z treścią posta, bez konieczności dodawania nazwy posta i innych pól. To jest tak zwany post-note.

Poboczny Format

Galeria

Główną cechą tego formatu jest możliwość dodawania nielimitowanej liczby obrazów.

Dodawanie Formatu Galeria:

  1. Kliknij na przycisk Add Media.
  2. Aby dodać obrazy ze swojego dysku twardego, kliknij i przeciągnij pliki do wyskakującego okna lub kliknij Select Files, aby wybrać obraz do przesłania z Twojego komputera.
  3. Gdy obrazy zostaną przesłane, wszystkie się pokażą w Media Library. Wybierz Uploaded to this post, aby zobaczyć dodane obrazy.
  4. Gdy skończysz edytowanie, możesz zamknąć Media Library. Przesłane obrazy zostaną dodane automatycznie.

Format galeria ma również wszystkie standardowe pola (jak tytuł, treść, kategorie, itp.) tak jak standardowy format.

Format z Linkiem

Format z Linkiem

Po wybraniu formatu z Linkiem otrzymasz dodatkowe pole na URL, gdzie będziesz musiał podać (URL) do strony docelowej. Tytuł posta będzie użyty jako tekst linka.

Jeśli wypełnisz pole z treścią posta, będzie ona użyta jako opis strony docelowej.

Format z Obrazem

Format z Obrazem

Format z Obrazem jest bazowany na pojedynczym obrazie przesłanym przez opcję Featured Image.
Po wybraniu Formatu z Obrazem, będziesz miał możliwość wyłączenia opcji lightbox, wybierając odpowiednie ustawienie w menu Enable Lightbox w opcjach obrazu.

Format z Cytatem

Format z Cytatem

A Format z Cytatem służy jako tzw. cytowanie postów. Używane jest do publikowania cytatów.

Po wybraniu tego formatu otrzymasz dodatkowe pole The Quote - generalnie treść cytatu oraz pole Author - dane autora cytatu.

Format z Audio

Format z Audio

Format z Audio jest używany do publikowania treści audio.

Po wybraniu tego formatu będziesz miał następujące dodatkowe opcje:

  • Title - nazwa nagrania
  • Artist - wykonawca nagrania
  • Audio Format - format nagrania audio
  • Audio URL - bezpośredni link do nagrania

Format z Video

Format z Video

Format z Video jest używany do publikowania treści video.

Po wybraniu tego formatu będziesz miał następujące dodatkowe opcje:

  • Title - nazwa klipu video
  • Artist - wykonawca klipu video
  • URL #1 - bezpośredni link do klipu video w formacie m4v
  • URL #2 - bezpośredni link do klipu video w formacie ogv
  • Embedded Code - używane do embedowania zewnętrznych klipów video, np. z youtube, vimeo, itp.

Tworzenie postów ze sliderem

Slajdy są generalnie postami typu custom, czyli różnią się od typowych postów, jak posty na blogu. Dzięki temu możemy zarządzać zawartością strony naprawdę w prosty sposób.

Tworzenie postu ze sliderem

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego WordPress (tzw. Dashboard).
  2. Kliknij na zakładkę Slider.
  3. Następnie kliknij na zakładkę Add New.
  4. Podaj tytuł slidera.
  5. Prześlij obraz przy użyciu opcji Featured Image (kliknij link Set featured image).
  6. Możesz użyć następujących pól dla slidera:
    • Caption - pole do podpisu slajdu.
    • URL - pole do URL slajdu (można podać zewnętrzny link).
  7. Po skończeniu, kliknij przycisk Publish.

Dodawanie postów z Portfolio

Portfolio są zazwyczaj postami typu custom http://codex.wordpress.org/Post_Types#Custom_Types, czyli różnią się od typowych postów. Dzięki temu możemy zarządzać zawartością strony naprawdę w prosty sposób.

Dodawanie postów z Portfolio

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego WordPress (tzw. Dashboard).
  2. Kliknij na zakładkę Portfolio.
  3. Następnie kliknij na zakładkę Add New.
  4. Wypełnij wymagane pola (title, content).
  5. Prześlij obraz przy użyciu opcji Featured Image (kliknij link Set featured image).
  6. Po skończeniu, kliknij przycisk Publish.

Wybieranie formatu posta z Portfolio

Tworzenie posta z portfolio w tym motywie zezwala na wybranie jednego z dostępnych typów posta.

  • Image - domyślny format z galerią. Wyświetla tylko powiązane obrazy.
  • Slideshow - galeria jest wyświetlona jako pokaz slajdów. Może zawierać nielimitowaną ilość obrazów przesłanych i dołączonych do posta.
  • Grid Gallery - obrazy z posta są wyświetlone jako galeria. Może zawierać nielimitowaną ilość obrazów przesłanych i dołączonych do posta.
  • Video - w tym typie możesz dodać klip video z różnych stron (YouTube, Vimeo, itp.).
  • Audio - po wybraniu tego typu, możesz dodać link do nagrania audio.

Dodawanie postów z Referencjami

Dodawanie postów z Referencjami

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego WordPress (tzw. Dashboard).
  2. Kliknij na zakładkę Testimonials.
  3. Następnie kliknij na zakładkę Add New.
  4. Wypełnij wymagane pola (title, content).
  5. Prześlij obraz przy użyciu opcji Featured Image (kliknij link Set featured image).
  6. Możesz wypełnić następujące pola dla tego typu postów:
    • Name - nazwa autora
    • URL - link do autora
    • Info - dodatkowe informacje o autorze.
  7. Kliknij przycisk Publish.

Dodawanie postów z FAQ

Dodawanie postów z FAQ

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego WordPress (tzw. Dashboard).
  2. Kliknij na zakładkę FAQs.
  3. Następnie kliknij na zakładkę Add New.
  4. Jako że jest to typ posta pytanie/odpowiedź, tytuł posta jest pytaniem a treść posta jest odpowiedzią.
  5. Kliknij Publish.

Dodawanie postów Nasz Zespół

Dodawanie postów Nasz Zespół

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego WordPress (tzw. Dashboard).
  2. Kliknij na zakładkę Our Team.
  3. Następnie kliknij na zakładkę Add New.
  4. Wypełnij wymagane pola (title, content).
  5. Prześlij obraz przy użyciu opcji Featured Image (kliknij link Set featured image).
  6. Możesz wypełnić następujące pola dla tego typu postów:
    • Position - pozycja/rola danej osoby
    • Info - dodatkowe informacje.
  7. Kliknij Publish.

Strona z Portfolio

Tworzenie strony z Portfolio

Tworzenie strony z Portfolio

Strony z Portfolio mogą być tworzone przy pomocy szablonów stron.

  1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego WordPress (tzw. Dashboard).
  2. Kliknij na zakładkę Pages.
  3. Następnie kliknij na zakładkę Add New.
  4. Wpisz nazwę strony, na przykład Strona Portfolio.
  5. Wybierz szablon strony (Filter Folio 2 kol, Filter Folio 3 kol lub Filter Folio 4 kol w menu Page Attributes).
  6. Następnie, kliknij przycisk Publish.

Możesz stworzyć kategorię strona z portfolio, używając pola Category Include. Musisz wpisać nagłówek kategorii, jaki chcesz żeby był wyświetlany.

Shortcodes

Shortcode jest potężnym narzędziem do tworzenia treści http://codex.wordpress.org/Shortcode. Shortcodes są proste w użyciu. Przede wszystkim, upewnij się że tryb edytowania jest ustawiony na Visual.

Następnie kliknij na przycisk, aby mieć dostęp do shorcodes. Teraz wybierz shortcode, jaki chcesz użyć.


Wszystkie dostępne shortcodes są podzielone na następujące grupy:

  • Dynamiczne - używane do treści (posty, typy postów, tagi, itp.)
  • Kolumny - różne kolumny do tworzenia siatki.
  • Elementy - dodatkowe elementy do tworzenia treści.
  • Inne - dodatkowe elementy do tworzenia zaawansowanej/kompletnej treści.

Dynamiczne

Post z Siatką
[posts_grid columns="3" rows="3" order_by="date" order="DESC" thumb_width="100" thumb_height="100" meta="yes" excerpt_count="20" link="yes" link_text="more" custom_class="custom_class"]

Opis: wyświetla posty w tabeli, z konfigurowalną liczbą kolumn i rzędów.


Post z Listą
[posts_list numb="3" thumbs="large" thumb_width="100" thumb_height="100" post_content="excerpt" order_by="date" order="DESC" link="yes" link_text="more" tags="yes" custom_class="custom_class"] 

Opis: wyświetla posty jak na stronie bloga.


Mini Post z Siatką
[mini_posts_grid numb="3" thumbs="small" thumb_width="100" thumb_height="100" order_by="date" order="DESC" align="left"]

Opis: bardziej kompaktowa wersja [post_grid] shortcode. Wyświetla obrazy postów z konfigurowalną wielkością obrazów.


Mini Post z Listą
[mini_posts_list numb="3" thumbs="small" thumb_width="100" thumb_height="100" meta="yes" order_by="date" order="DESC" excerpt_count="20"] 

Opis: bardziej kompaktowa wersja [posts_list] shortcode. Wyświetla posty w widoku listy.


Ostatnie Posty
[recent_posts num="3" post_format="standard" meta="false" thumb="true" excerpt_count="20"]

Opis: wyświetla ostatnie posty, które mogą być konfigurowane następującymi opcjami (typ posta, liczba postów, format posta, długość fragmentu (excerpt), nazwa przycisku i inne).


Ostatnie Referencje
[recenttesti num="2" thumb="true"]

Opis: wyświetla określoną liczbę postów z Referencjami, zawiera opcję pokazania/ukrycia obrazów posta oraz zarządzanie liczbą słów.


Baner
[banner img="#" banner_link="#" title="Title" text="Text" btn_text="Button" target="_self"]

Opis: używany do wyświetlania bloku ze statycznym tekstem oraz/lub obrazkiem, tytułem, linkiem, itp.


Komentarze
[recent_comments num="5"]

Opis: wyświetla ostatnie komentarze.


Cykl Postów
[post_cycle num="5" type="blog" meta="false" thumb="true" thumb_width="50" thumb_height="50" effect="slide"]

Opis: kompaktowo wyświetla różne posty w widoku mini-slidera.


Karuzela (Elasti)
[carousel num="5" type="blog" thumb="true" thumb_width="120" thumb_height="50" date="yes" author="yes" min_items="3"]

Opis: wyświetla posty w widoku karuzeli, ma różne dodatkowe opcje.


Karuzela (OWL)
[carousel_owl title="Title" post_type="blog" posts_count="5" visibility_items="3" thumb="yes" thumb_width="200" thumb_height="200" date="yes" author="yes" comments="no" excerpt_count="10" display_navs="yes" display_pagination="yes"]

Opis: wyświetla posty w widoku karuzeli, ma różne dodatkowe opcje.


Roundabout
[roundabout title="Title" num="3" type="blog"]

Opis: Roundabout jest pluginem jQuery, zmieniającym strukturę statycznych elementów HTML w zmienne, interaktywne pola.


Okno Serwisowe
[service_box title="Title" icon="icon1" text="Your text" btn_text="Button" btn_link="#" btn_size="normal" target="_self"]

Opis: używane do wyświetlania informacji w oknach zawierających tytuł, ikonę, tekst, przycisk. Główną cechą tego shortcode jest obecność zainstalowanych ikon.


Tzw. Hero unit
[hero_unit title="Title" text="Text" btn_text="Button" btn_link="#" btn_style="default" btn_size="normal" target="_self"]

Opis: używany do wyświetlania głównych informacji o stronie internetowej, promocjach, itd. Zazwyczaj umieszczone na głównej stronie, zaraz za nagłówkiem.


Kategorie
[categories class="plus"]

Opis: używany do wyświetlania kategorii.


Tagi
[tags]

Opis: używany do wyświetlania tagów.


Kolumny

Kolumny Siatka (szerokość 1-12)
[span#] [/span#] 

Opis: używany do tworzenia elementów siatek, gdzie # jest liczbą od 1 do 12, definiującą szerokość elementów.


[row]
[span6] Twoja Treść... [/span6]
[span6] t... [/span6]
[/row]

Uwaga, gdy tworzysz siatkę, musisz "zawinąć" elementy siatki w [row] shortcode:


Płynne Kolumny (one_half, one_third...)
[one_half] [/one_half] 

Opis: używany do tworzenia elementów siatek, gdzie szerokość elementów siatki jest ograniczona %.


[row_fluid]
[five_sixth] Twoja Treść... [/five_sixth]
[one_sixntent... [/one_sixth]
[/row_fluid]

Uwaga, gdy tworzysz płynną siatkę, musisz "zawinąć" elementy siatki w [row_fluid] shortcode:


Wielokrotne Kolumny (75% / 25%, etc.)
[row]
[span8] t... [/span8]
[span4] Twoja Treść... [/span4]
[/row]

Shortcode Wielokrotne Kolumny jest używany do uproszczenia formowania treści przez wklejanie najbardziej popularnych wariantów szerokości siatki.


Dopasowane klasy
[row custom_class="custom-row"]
[span8 custom_class="custom-span8"] treść [/span8]
[span4 custom_class="custom-span4"] treść [/span4]
[/row]

Możesz również dodać dopasowane klasy do shortcodes Kolumn. To zwiększy opcje dopasowanie dla poszczególnych bloków.


Elementy

Etykieta
[label style="default"]etykieta[/label]

Opis: używane do wyświetlania etykiety z wcześniej zdefiniowanym stylem.


Zaznaczenie
[highlight]Tekst[/highlight]

Opis: używane do zaznaczenia/podkreślenia fragmentu tekstu.


Przycisk
[button text="Text" link="#" style="default" size="normal" target="_self" display="inline" icon="no"] 

Opis: używane do umieszczenia przycisku z różnymi opcjami wyświetlania (styl, rozmiar, ikona, itp.).


Dropcap
[dropcap]L[/dropcap] 

Opis: używane do wyświetlania powiększonej wielkiej litery.


Ikona
[icon image="#" align="left"]

Opis: używane do wyświetlania prostych ikon.


Horyzontalna linia
[hr] 

Opis: używane do wyświetlania horyzontalnej linii.


Mała Horyzontalna linia
[sm_hr] 

Opis: używane do wyświetlania alternatywnej horyzontalnej linii, z mniejszymi marginesami.


Wertykalna Linia
[vr] 

Opis: używane do wyświetlania wertykalnej linii.


Spacer
[spacer] 

Opis: używane do ustawienia wertykalnej przerwy pomiędzy elementami.


Pasek postępu
[progressbar value="20" type="info" grad_type="vertical" animated="no"]  

Opis: używane do wyświetlania wskaźnika ukończenia jakiegoś procesu.


Adres
[address] Twój adres tutaj [/address] 

Opis: używane jako ramka na adres.


Czyszczenie
[clear] 

Opis: używane do zerowania ruchu elementu.


Listy shortcodes (bez stylu, sprawdzenie, sprawdzenie2, strzałka, strzałka2, gwiazda, plus, minus)
[check_list] Lista tutaj ... [/check_list] 

Opis: zestaw shortcodes używany do wyświetlenia różnych styli. Każdy shortcode wprowadza własny marker do listy.


Ekstra Zawinięcie
[extra_wrap][/extra_wrap]

Opis: Shortcode do zawinięcia treści w ramce z overflow:hidden.


Ramka z Zawartością
[content_box custom_class="custom_content_box"][/content_box]

Opis: Shortcode do zawinięcia treści w ramce z pseudo klasami :before oraz :after do wyświetlania ramki pełnej szerokości.

Inne

Podgląd Video
[video_preview post_url="http://demolink.org/blog/video-post-type/" title="yes" date="yes" author="yes"]

Opis: używane do umieszczania podglądu video, które może być przesłane z innych stron (youtube, vimeo) lub z Twojej strony internetowej (własne hostowanie).

Okienka z Alertem (wiadomość, info, powodzenie, niebezpieczeństwo)
[alert_box style="message" close="yes"]Hello, World![/alert_box]

Opis: shortcodes do wyświetlania wiadomości serwisowych.


Studnia
[well size="well-normal"] Twój tekst tutaj... [/well]

Opis: używane do umieszczania stylizowanego okienka.


Mały
[small] Twój tekst tutaj... [/small]

Opis: używane do umieszczania bloku tekstu z mniejszą czcionką.


Pole z Tytułem
[title_box title="Title" subtitle="subtitle text" icon="#"]

Opis: używane do umieszczania podwójnego tytułu: głównego oraz dodatkowego.


Zakładki
[tabs direction="top" tab1="Title #1" tab2="Title #2" tab3="Title #3"] [tab1] Zawartość zakładki 1... [/tab1] [tab2] Zawartość zakładki 2... [/tab2] [tab3] Zawartość zakładki 3... [/tab3] [/tabs]

Opis: używane do wyświetlania treści pogrupowanej w zakładki. Zakładki mogą zawierać statyczną i dynamiczną treść.


Harmonia
[accordions] [accordion title="title1" visible="yes"] tab content [/accordion] [accordion title="title2"] another content tab [/accordion] [/accordions]

Opis: używane do wyświetlania harmonii - zawinięte panele z tytułami.


Tabela
[table td1="#" td2="Title" td3="Value"] [td1] 1 [/td1] [td2] some title 1 [/td2] [td3] some value 1 [/td3] [/table]

Opis: używane do wyświetlania tabeli.


Szablon URL
[template_url]

Opis: pokazuje link do Twojej strony.


Mapa strony
[site_map title="Sitemap" type="Lines" custom_class="custom_class"]

Opis: shortcode, który pokazuje mapę strony.


Mapy Google
[map src="#" width="300" height="200"]  

Opis: dodaje Mapy Google do strony. W celu dokonania tej czynności należy wstawić link z wymaganymi współrzędnymi ze strony Google.


Api Google Map
[google_map_api lat_value="45" lng_value="-80" zoom_value="8" zoom_wheel="no" custom_class="custom-class "]

Opis: pozwala na dodawanie i dostosowanie API Google Maps. Szczegółowy opis konfiguracji Mapy Google jest dostępny na API Google Maps JavaScript.


Tabela z cenami

[chp_pricing_table columns="3" labelled="yes"] 

[chp_pricing_column_label title="Features"]
[chp_pricing_row_label odd="true"] Etykieta 1 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 2 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row_label odd="true"] Etykieta 3 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 4 [/chp_pricing_row_label]
[/chp_pricing_column_label]

[chp_pricing_column title="Column 1" price="100" currency_symbol="$" interval="Per Month"]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 1 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row odd="true"] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 2 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 3 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row odd="true"] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 4 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[button text="Sign Up" link="#" style="default" size="normal" target="_self" display="inline" icon="no"]
[/chp_pricing_column]

[chp_pricing_column title="Column 2" highlight="true" highlight_reason="Most Popular" price="200" currency_symbol="$" interval="Per Month"]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 1 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row odd="true"] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 2 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 3 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row odd="true"] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 4 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[button text="Sign Up" link="#" style="default" size="normal" target="_self" display="inline" icon="no"]
[/chp_pricing_column]

[chp_pricing_column title="Column 3" price="300" currency_symbol="$" interval="Per Month"]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 1 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row odd="true"] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 2 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 3 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row odd="true"] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[chp_pricing_row_label] Etykieta 4 [/chp_pricing_row_label]
[chp_pricing_row] Twój tekst tutaj [/chp_pricing_row]
[button text="Sign Up" link="#" style="default" size="normal" target="_self" display="inline" icon="no"]
[/chp_pricing_column]

[/chp_pricing_table]
        

Opis: używane do wyświetlania tabeli z cenami.


Audio / Video

Opis: WordPress 3.6+ wspiera umieszczanie klipów video z YouTube lub Vimeo, lecz jeśli chcesz uruchomić plik video lub audio, jak MP3 lub MP4, który został przesłany do serwera, musisz umieścić jakiś player, dzięki czemu plik będzie w formie media a nie zwykłego linku na Twojej stronie. Czytaj Więcej

Proces jest podobny do umieszczania obrazku w treści posta:
  1. Dodaj lub edytuj stronę lub post.
  2. Kliknij na miejsce w treści, gdzie chcesz umieścić player, następnie kliknij Add Media powyżej edytora treści.
  3. Kliknij Upload Files.
  4. Prześlij plik audio lub video.
  5. Upewnij się, że wybrany plik został przesłany, następnie w menu Attachment Display Settings, ustaw Embed or Link na "Embed Media Player."
  6. Kliknij Insert into page.

WordPress umieści shortcode dla audio lub video, który zostanie zmieniony na player.

Możliwe, że przesłałeś plik audio lub video d innego serwera, na przykład Amazon S3 lub serwisu hostingowego plików. Po prostu podaj URL do pliku media. Na przykład, chcesz umieścić klip video z YouTube. Po prostu wklej go do treści i player YouTube pojawi się w tym miejscu po publikacji. Upewnij się, że URL nie jest linkowany.

http://www.youtube.com/watch?v=mmRPSoDrrFU

Ten prosty link staje się:

Pluginy i Widgety

Pluginy

Uwaga: Twój motyw może nie zawierać niektórych pluginów podanych niżej.

Contact Form 7

Pobierz: http://wordpress.org/extend/plugins/contact-form-7/
Opis: Formularz kontaktowy na stronę kontaktową.

Newsletter Sign-Up

Pobierz: http://wordpress.org/plugins/newsletter-sign-up/
Opis: Dodaje różne sposoby, aby odwiedzający zapisali się do listy mailingowej (checkbox, widget, formularz).

Wtyczka Cherry MediaParallax

Opis: ta wtyczka pozwala ustawić obrazek lub wideo w tle do zawartości strony i zmienić ich wygląd poprzez dodanie szczególnych cech Parallax (offset w stosunku do pozostałej zawartości przewinięcia strony).

Przesyłanie mediów: Należy przesłać pliki do Biblioteki Mediów w następujących formatach plików wideo: mp4, webm, ogv oraz jpg dla obrazów.

W celu ustawienia w tle video, należy użyć shortcode:

[cherry_media_parallax typemedia="video" buffer_ratio="1.5" src_mp4="video.mp4" src_webm="video.webm" src_ogv="video.ogv" src_poster="video.jpg" custom_class="custom-class"]Text[/cherry_media_parallax]
  • typemedia: - typ pliku (domyślnie ustawiony)
  • buffer_ratio: - wartość liczbowa, która oznacza ile razy blok z Parallax jest większy niż zewnętrzny pojemnik.
  • src_mp4: - nazwa pliku “.mp4”
  • src_webm: - nazwa pliku “.webm”
  • src_ogv: - nazwa pliku “.ogv”
  • src_poster: - nazwa pliku “.jpg”
  • custom_class: - niestandardowe klasy css shortcode

W celu ustawienia w tle image, należy użyć shortcode:

[cherry_fixed_parallax src_poster="image.jpg" offset_value="yes" fixed_value="no" invert_value="yes" custom_class="custom_class"]Text[/cherry_fixed_parallax]
  • src_poster: - nazwa pliku “.jpg”
  • offset_value: - przesuwa obrazek w tle w przewinięciu strony (przyjmuje wartości: tak / nie)
  • fixed_value: - poprawia obrazek w stosunku do okna przeglądarki (przyjmuje wartość: tak / nie)
  • invert_value: - odwraca przesunięcie pionowe (przyjmuje wartość: tak / nie)
  • custom_class: - niestandardowe klasy css shortcode

Wtyczka Сherry BgSlider

Opis: ta wtyczka pozwala na tworzenie slidera z efektem Parallax i umieszczenie go w tle strony. Slajdy i ich treści powinny być edytowane w Dashboard - & gt; Sekcja slajdów.

Ważne: Opcje ustawione w Dashboard - & gt; Cherry Option - & gt; Ustawienia Slidera nie wpływają na ten slider.

Należy użyć następującego shortcode, aby wyświetlić pola tekstowe oraz paginację slidera:

[cherry_bgslider pagination="true" navigation="true" custom_class="custom-class"] 
  • pagination: - określa sposób wyświetlania paginacji (przyjmuje wartość: prawda / fałsz)
  • navigation: - określa sposób wyświetlania przycisku nawigacyjnego (przyjmuje wartość: prawda / fałsz)
  • custom_class: - niestandardowe klasy css shortcode

Wtyczka Cherry Parallax

Opis: ta wtyczka pozwala określić obrazek w tle z zastosowaniem efektu Parallax (offset w stosunku do pozostałej zawartości przewinięcia strony).

W celu skorzystania z tej wtyczki, należy wstawić następujący shortcode:

[cherry_parallax image="wp-content/uploads/../../image.jpg" width="1920" speed="2" custom_class="custom-class"]Text[/cherry_parallax]
  • image: - URL obrazka w tle (wymagany atrybut)
  • width: - liczba całkowita, szerokość obrazka w tle (ustawione domyślnie do 1920)
  • speed: - wartość numeryczna (nie 0), prędkość przewijania obrazka w stosunku do zawartości strony, im mniejsza liczba obrazków, tym szybciej obrazek jest przewijany
  • custom_class: - niestandardowe klasy css shortcode

Wtyczka Cherry Lazy Load Boxes

Opis: ta wtyczka pozwala na wyświetlanie wyglądu zawartości w przewinięciu strony.

W celu skorzystania z tej wtyczki, należy wstawić następujący shortcode:

[lazy_load_box effect="slidefromright" speed="800" delay="200" custom_class="custom-class"]Text[/lazy_load_box]
  • effect: - efekt wyglądu, przyjmuje wartość: blaknięcie, przesuwanie, przesuwanie od lewej, przesuwanie od prawej, powiększanie, pomniejszanie, obracanie, pochylanie
  • speed: - szybkość animacji (milisekundy)
  • delay: - opóźnienie zanim pojawi się element (może być używany dla 2-3 elementów z rzędu, jeśli trzeba je animować jeden po drugim)
  • custom_class: - niestandardowe klasy css shortcode

Wtyczka v1.0 Cherry Parallax

Opis: ta wtyczka pozwala na ustawienie obrazka lub wideo w tle na Twoich stronach treści i zmienić ich wygląd, dodając określone funkcje Parallax (offset w stosunku do pozostałej zawartości przewinięcia strony).

Przesyłanie Mediów: Należy przesłać pliki do Biblioteki Mediów w następujących formatach plików wideo: mp4, webm, ogv oraz jpg dla obrazu.

W celu ustawienia w tle image, należy użyć shortcode::

[cherry_parallax image="img.jpg" speed="normal" invert="false" custom_class="custom-class"]Text[/cherry_parallax]
  • image: - nazwa pliku “.jpg”
  • speed: - szybkość animacji (zawiera wartości: brak, niska, normalna, wysoka, stała)
  • invert: - odwraca kierunek przesunięcia w tle
  • custom_class: - niestandardowe klasy css shortcode

W celu ustawienia w tle video, należy użyć shortcode:

[cherry_video_parallax webm="video.webm" ogv="video.ogv" mp4="video.mp4" speed="none" invert="false" poster="video_poster.jpg" custom_class="custom-class"]Text[/cherry_video_parallax]
  • webm: - nazwa pliku “.webm”
  • ogv: - nazwa pliku “.ogv”
  • mp4: - nazwa pliku “.mp4”
  • poster: - nazwa pliku “.jpg”. Jest on wyświetlany, gdy przeglądarka buforuje niezbędną część wideo.
  • speed: - szybkość animacji (zawiera wartości: żadna, niska, normalna, wysoka, ustalona)
  • invert: - odwraca kierunek przesunięcia w tle
  • custom_class: - niestandardowe klasy css shortcode

Karuzela Cherry Single

Opis: ta wtyczka pozwala na dodanie karuzeli z zastosowaniem efektu Parallax (offset w stosunku do pozostałej zawartości przewinięcia strony) do zawartości strony.

[cherry_single_carousel title="Title" type="portfolio" posts_count="-1" movement="15" parallax="true" buffer_ratio="1.5" pagination="true" controls="true" autoplay="false" autoplay_delay="3000" stop_on_mouse_over="false" fullwidth="true" excerpt_count="35" custom_class="custom-class"]
  • title: - tytuł główny karuzeli
  • type: - rodzaj postów, które są wyświetlane jako slajdy
  • posts_count: - liczba postów ("-1" - wyświetlane są wszystkie posty, "dodatnia wartość liczbowa" - wpisana liczba slajdów jest wyświetlana )
  • movement: - offset obrazów przy przejściu w slajdach, wyrażony w %
  • parallax: - włączanie efektu Parallax (prawda / fałsz)
  • buffer_ratio: - współczynnik Parallax, jeśli Parallax = "true" (przyjmuje wartość od 1 do 10)
  • pagination: - wyświetlanie paginacji (prawda / fałsz)
  • controls: - przyciski wyświetlania paginacji (prawda / fałsz)
  • autoplay: - autoodtwarzanie slidera (prawda / fałsz)
  • autoplay_delay: - opóźnienie w autoodtwarzaniu slidera, może być stosowane, jeżeli autoodtwarzanie = "prawda"
  • stop_on_mouse_over: - zatrzymanie autoodtwarzania, może być stosowane, jeżeli autoodtwarzanie = "prawda"
  • fullwidth: - określa, czy karuzela powinna być wyświetlona na całej szerokości okna przeglądarki (prawda / fałsz)
  • excerpt_count: - liczba słów zgromadzona w tekście postu
  • custom_class: - niestandardowe klasy css shortcode

Widgety

Następujące widgety są użyte w motywie:

Cherry - Recent Comments

Displays recent comments in a more convenient format. The given widget includes the following options:

  • Title: - widget Title
  • Number of comments to show: - number of comments to show
  • Display avatar: - display avatar
  • Avatar size (px): - You can choose avatar size
  • Display the comment author: - display the comment author
  • Display the comment date: - display the comment date
  • Display post title: - display post title
  • Meta format: - the output format of meta data
  • Custom CSS class: - widget custom class

Cherry - Recent Posts

Wyświetla ostatnie posty. Możesz również wyświetlić wybrane posty z danej kategorii i dodać link czytaj więcej. Ten widget posiada następujące opcje:

  • Title: - Tytuł Widgeta
  • Category Slug: - Kategoria Posta.
  • Post Format: - Wybierz Format Posta, w jakim będzie wyświetlany.
  • Post Order: - Możesz wybrać kolejność wyświetlania postów.
  • Posts per page: - Liczba postów do wyświetlenia.
  • Excerpt length (words): - długość fragmentu (liczba słów).
  • Link Text: - Tekst Linka, wyświetlany po Ostatnich Postach.
  • Link Url: - Link URL, wyświetlany po Ostatnich Postach.

Cherry - Advanced Cycle

Ten wielofunkcyjny widget używany jest do wyświetlania różnego typu postów, włączając w to posty z bloga. Z dużą możliwością zmian, posiada funkcję zmiany ustawień wyświetlania. Ten widget posiada następujące opcje:

  • Title: - Tytuł Widgeta
  • Posts type: - wybierz typ postów
  • Number of posts to show: - liczba postów number of posts
  • Sort by: - opcja wyboru postów
  • Reverse sort order (ascending): - odwróć kolejność
  • Show number of comments - pokaż daną liczbę komentarzy
  • Show meta - pokaż meta
  • Container class: - wrapper. Ustawiony domyślnie na featured_custom_posts.
  • Show post title - pokaż tytuł posta
  • Date as title - do używania daty zamiast tytułu
  • Before title: - ustalony HTML-markup przed tytułem
  • After title: - ustalony HTML-markup po tytule
  • Show post excerpt - pokaż fragment
  • Excerpt length (words) - długość fragmentu (liczba słów)
  • Excerpt as link - zamień fragment w link
  • Show "More" link - pokaż link Więcej po poście
  • Link text: - tekst linka
  • Link class: - CSS-class dla linka Więcej
  • Show post thumbnail - pokaż miniaturę dla posta
  • Width: - szerokość obrazka
  • Height: - wysokość obrazka
  • Thumbnail as link - zamień obrazek na link
  • Show global link to all posts - Pokaż globalnego linka do wszystkich postów
  • Link text: - tekst danego linka
  • Link URL: - URL linka.

Cherry - Social Networks

Widget pozwalający linkowanie do Twoich kont w sieciach społecznościowych. Ten widget posiada następujące opcje:

  • Title: - Tytuł Widgeta
  • Facebook URL, Twitter URL, Flickr URL, itp. - linki do Twoich kont w Sieciach Społecznościowych
  • Display: sposób w jaki ikony są wyświetlane
    • Icons - tylko ikony
    • Labels - tylko tekst
    • Both - ikony i tekst.

Cherry - 125x125 Ads

Ten widget pozwala wyświetlać zestaw banerów. Ten widget posiada następujące opcje:

  • Title: - Tytuł Widgeta
  • Image Ad link: - ścieżka do obrazka na banerze
  • Add link: - link do baneru.

Cherry - Flickr

Ten widget pozwala wyświetlać zdjęcia z Twojej galerii na Flickr. Ten widget posiada następujące opcje:

  • Title: - Tytuł Widgeta
  • Flickr ID: - Twoje ID flickr
  • Images count: - liczba zdjęć do pokazania
  • Link Text: - tekst linka pod zdjęciami flickr.

Cherry - vCard

This widget allows you to display information about your company or about you. It contains the following options:

  • Title (optional): - Widget Title
  • Google Map: - display map
  • HTML map code: - field to enter HTML code Google maps
  • Street Address: - put your street address here
  • City/Locality: - enter your city or location here
  • State/Region: - enter your state or region here
  • Zipcode/Postal Code: - enter your zipcode or postal code here
  • Telephone: - telephone number
  • Email: - your email.
  • Meta format: - the output format of meta data
  • Custom CSS class: - widget custom class

Cherry - Post Cycle

Ten widget pozwala wyświetlić zestaw postów. Ten widget posiada następujące opcje:

  • Title (optional): - Tytuł Widgeta
  • Post type: - Wybierz format posta
  • Categories: - Wybierz kategorie, z których będą wyświetlane posty
  • Posts count: - liczba wyświetlanych postów
  • Thumbnail Width (in pixels): - szerokość miniatury posta
  • Thumbnail Height (in pixels): - wysokość miniatury posta
  • Show titles: - wyświetl tytuły postów
  • Show date: - wyświetl datę posta
  • Show author: - wyświetl autora
  • Show comments: - wyświetl komentarze do posta
  • Show excerpt: - wyświetl fragment posta
  • Excerpt word count: - liczba słów wyświetlonych we fragmencie
  • More Button Text: - tekst przycisku "Więcej"
  • Slideshow cycling speed (in sec.): - prędkość pokazu slajdów w milisekundach
  • Arrows: - wyświetl strzałki slidera
  • Pagination: - wyświetl paginację slidera
  • Custom CSS class: - klasa widgeta

Cherry - Banner

Widget używany do wyświetlania banerów. Ten widget posiada następujące opcje:

  • Title (optional): - Tytuł Widgeta
  • Banner description: - Opis banera
  • Image URL: - źródło obrazka w tle
  • Fill image: - Opcja do zmieniania między dwoma sposobami wyświetlania banera: dopasowanie obrazka, aby pasował do wymiarów banera jako tło lub umieszczanie obrazka powyżej zawartości banera
  • Link URL: - link URL
  • Custom CSS class: - klasa widgeta

Cherry - Facebook Like Box Widget

Widget używany do wyświetlania stron z Facebooka. Ten widget posiada następujące opcje:

  • Title (optional): - Tytuł Widgeta
  • Facebook page url: - url do Twojej Strony Facebook
  • Width: & Height: - rozmiar Widgeta
  • Color Scheme: - Schemat Kolorów(Jasny/Ciemny)
  • Display header: - włącz/wyłącz nagłówek
  • Display faces: - włącz/wyłącz twarze
  • Display stream: - włącz/wyłącz stream
  • Display border: - włącz/wyłącz granice
  • Custom CSS class: - klasa widgeta

Cherry - Instagram

Widget używany do wyświetlania ostatnich postów na Instagramie. Ten widget posiada następujące opcje:

  • Widget Title: (optional): - Tytuł Widgeta
  • User Name: (required field) - Nazwa Użytkownika Instagram (Widget będzie tylko działał dla użytkownika z pełnymi prawami na koncie Instagram.)
  • Number of displayed images: - Liczba wyświetlonych obrazków(Maks wartość: 20 obrazków.)
  • Image dimensions: - rozmiar wyświetlonego obrazka(Duży/Miniatura)
  • Show image description: - włącz/wyłącz opis obrazka
  • Show comments number: - włącz/wyłącz liczbę komentarzy
  • Show likes number: - włącz/wyłącz liczbę like'ów
  • Show image publication date: - włącz/wyłącz datę opublikowania obrazka
  • Show Image URL: - włącz/wyłącz URL Obrazka
  • User account button text: - link do profilu Instagram
  • Custom CSS class: - klasa widgeta

Cherry - Twitter Embed

Ten widget pozwala na wyświetlanie ostatnich wpisów (tweetów). Obejmuje on następujące opcje:

  • Widget Title: - tytuł widgetu
  • Widget ID: - wpisz tutaj ID widgetu. Przede wszystkim trzeba stworzyć nowy widget tutaj . Następnie wpisz ID widgeta do odpowiedniego pola.
  • User Name: - nazwa użytkownika na Twitterze.
  • Color Scheme: - schemat kolorów (jasny / ciemny)
  • Custom CSS class: - niestandardowe klasy css widgetu

Cherry - Pinterest Embed

Ten widget pozwala na wyświetlanie kolekcji tematycznych. Obejmuje on następujące opcje:

  • Widget Title: - tytuł widgetu
  • Pinterest User URL: - wpisz tutaj URL konta Pinterest
  • Custom CSS class: - niestandardowe klasy css widgetu

Cherry Options

Motyw posiada opcję Ustawień. Ustawienia te zezwalają na zmianę palety kolorów motywu, kolejność, włączanie/wyłączanie opcji i wiele innych rzeczy. Aby użyć tych ustawień, przejdź do Appearance → Cherry Options.

Ogólne

  • Body styling - możesz wybrać kolor oraz wzór tła.
  • Layout Style: - możesz wybrać układ strony(szerokość/styl okien)
  • Header styling: - tło nagłówka i kolor wypełnienia.
  • Buttons and links color - kolor przycisków oraz linków.
  • Buttons and links hover color - kolor przycisków oraz linków przy podświetleniu.
  • Body Text - Możesz wybrać preferowaną czcionkę głównego tekstu. Następujące opcje są dostępne:
    1. Rozmiar czcionki
    2. Wysokość linii
    3. Rodzina Czcionki
    4. Styl czcionki (normalna, pogrubiona, kursywa)
    5. Zestaw Znaków (Łacińskie, Greka, Cyrylica, itp.)
    6. Kolor

    Uwaga: Czcionka zaznaczona gwiazdką (*) oznacza, że zostanie pobrana z biblioteki Google Web Fonts.

  • H1-H6 Headings - Możesz wybrać preferowaną czcionkę na nagłówki oraz tytuły. Następujące opcje są dostępne:
    1. Rozmiar czcionki
    2. Wysokość linii
    3. Rodzina Czcionki
    4. Styl czcionki (normalna, pogrubiona, kursywa)
    5. Zestaw Znaków (Łacińskie, Greka, Cyrylica, itp.)
    6. Kolor

    Uwaga: Czcionka zaznaczona gwiazdką (*) oznacza, że zostanie pobrana z biblioteki Google Web Fonts.

  • Display search box? - pokaż/ukryj pasek wyszukiwarki w nagłówku.
  • Display breadcrumbs? - pokaż/ukryj nawigację na stronach.
  • Custom CSS - jeśli chcesz dodać zasady CSS, ale nie chcesz bawić się z głównym plikiem CSS, możesz użyć tego pola. Po prostu umieść Twoje nowe zasady css.
  • Live Chat account ID - Your Olark live chat account ID

Logo & Favicon

  • What kind of logo? - ustala jakiego rodzaju logo zostanie użyte, tekstowe czy obrazkowe.
  • Logo URL - po wybraniu loga Obrazkowego, możesz przesłać nowy obrazek przy użyciu opcji 'prześlij' lub wykorzystać jakikolwiek obrazek z Media Library.
  • Logo Typography - Możesz wybrać preferowaną czcionkę loga tekstowego. Następujące opcje są dostępne:
    1. Rozmiar czcionki
    2. Wysokość linii
    3. Rodzina Czcionki
    4. Styl czcionki (normalna, pogrubiona, kursywa)
    5. Zestaw Znaków (Łacińskie, Greka, Cyrylica, itp.)
    6. Kolor

    Uwaga: gwiazdka * przy czcionce oznacza, że zostanie pobrana z biblioteki Google Web Fonts.

  • Favicon - możesz przesłać nowy favicon przy użyciu opcji 'prześlij' lub wykorzystać jakikolwiek obrazek z Media Library.

Slider

Wysokość Slidera może być ustalona w "wp-content/themes/theme###/slider.php". Zmień wartość "height" w $slider_default_params.

Wyłącz Slider

Możesz wyłączyć slider.

Pokaz slajdów
  • Sliding effect - efekt przezroczystości slidera
  • Sort by parameter - sortuj posty ze względu na parametr (kolejność ze względu na)
  • Sort order - kolejność postów
  • Number of columns - liczba kolumn
  • Number of rows - liczba rzędów
  • Banner effect - wybierz rodzaj animacji banera
  • Pause time - czas pauzy (ms)
  • Animation speed - prędkość animacji (ms)
  • Slideshow - Animuj slider automatycznie?
  • Thumbnails - Wyświetl miniatury?
  • Pagination - Wyświetl paginację?
  • Next & Prev navigation - Wyświetl nawigację nast & poprzedni?
  • Display next & prev navigation only on hover? - Jeśli 'yes,' przycisk nawigacji (przyciski poprzedni, nast oraz play/stop) będzie widoczny po najechaniu, jeśli 'no,' będą one zawsze widoczne.
  • Play/Pause button - Wyświetl przycisk Play/Pause?
  • Loader - ładowanie slidera.
Harmonia
  • Slides to display - Wybierz slajdy, które chcesz wyświetlić w sliderze. Jeśli żaden nie zostanie wybrany, to wszystkie slajdy zostaną wyświetlone.
  • Sort by parameter - sortuj posty ze względu na parametr (kolejność ze względu na)
  • Sort order - kolejność postów
  • Slideshow - Animuj slider automatycznie?
  • Pause on mouseover - Auto odtwarzanie zostanie zatrzymane, gdy najedziesz myszką na slider.
  • Pause time - czas pauzy (ms).
  • Animation speed - prędkość animacji (ms).
  • Animation slowdown - Możesz wybrać różne rodzaje animacji dla przejścia między slajdami.
  • Mouse events for transition of slides - Możesz wybrać różne rodzaje działań myszki dla przejścia między slajdami.
  • Active slide - Wybierz liczbę slajdów, które będą aktywne. Jeśli wartość wyniesie 0, wszystkie slajdy będą tej samej szerokości po załadowaniu strony.

Blog

  • Blog Title - Tytuł Bloga używany na stronie Bloga
  • Related Posts Title - tytuł używany na stronie z Pojedynczym Postem dla powiązanych postów
  • Blog layout - wybierz układ bloga
  • Blog image size - rozmiar obrazka (Normalny lub Duży) na stronie Bloga
  • Single post image size - rozmiar obrazka (Normalny lub Duży) na stronie z pojedynczym postem
  • Display share button in single post? - wyświetl przycisk share w pojedynczym poście
  • Should images be uploaded on page scroll? - możesz włączyć ładowanie obrazków tylko po przewinięciu w dół strony. W innym wypadku wszystkie obrazki załadują się razem.
  • Enable excerpt for blog posts? - wyświetl fragment postów
  • Button text for blog posts. - przycisk tekstu dla postów bloga
  • View meta of the blog - wybierz typ meta block, który będzie wyświetlony na stronach bloga i posta
  • Post publication date - Czy data publikacji ma być wyświetlona?
  • Author of the post - Wyświetl autora posta?
  • Direct link to the post - Czy bezpośredni link do posta ma być wyświetlony?
  • Post categories - Czy kategorie postów mają być wyświetlone?
  • Tags be displayed - Czy tagi mają być wyświetlone?
  • Number of comments - Czy liczba komentarzy ma być wyświetlona?
  • Number of views - Czy liczba wyświetleń ma być wyświetlona?
  • Number of likes - Czy liczba like'ów ma być wyświetlona?
  • Number of dislikes - Czy liczba dislike'ów ma być wyświetlona?

Portfolio

  • Filter - filtr Portfolio.
  • Show title? - Włącz lub Wyłącz tytuł dla postów w portfolio.
  • Show excerpt? - Włącz lub Wyłącz fragment dla postów w portfolio.
  • Excerpt words - Długość fragmentu (słowa).
  • Show button? - Włącz lub Wyłącz przycisk dla postów w portfolio.
  • Layout - Portfolio posiada różne tryby układu. Możesz ustawiać tryb wyświetlania tymi opcjami.
  • Portfolio 2 columns items amount - ilość elementów w Portfolio w szablonie z 2 kolumnami.
  • Portfolio 3 columns items amount - ilość elementów w Portfolio w szablonie z 3 kolumnami.
  • Portfolio 4 columns items amount - ilość elementów w Portfolio w szablonie z 4 kolumnami.

Dodatkowe opcje

Następujące funkcje są opcjonalne. Mogą one być niedostępne w niektórych tematach.

Footer Logo

  • Logo Image Path - jeżeli wybrałeś opcję logo obrazka, możesz przesyłać nowy obraz za pomocą przycisku 'upload' lub wybrać dowolny obraz ze strony Biblioteki Mediów.

Kontakt

  • Street Address - ulica.
  • City/Locality - miasto/miejscowość.
  • Zipcode - kod pocztowy.
  • Phone number - telefon kontaktowy.

Społeczność

  • Facebook URL - link do strony Facebook'a.
  • Google+ URL - link do strony Google+.
  • RSS URL - link do RSS feed.
  • Pinterest URL - link do strony Pinterest.
  • Linkedin URL - link do strony Linkedin.

Parallax Slider

Opis: ten blok opcji pozwala stworzyć slider z efektem Parallax i umieścić go w nagłówku strony.

Ważne: Opcje, które są ustawione w Dashboard -> Cherry Options -> Slider Settings nie mają wpływu na ten rodzaj slidera.

Zawartość slajdów powinna być edytowana w Dashboard -> Slides.

  • Display Parallax Slider? - określa, czy Parallax Slider powinien być wyświetlony (tak / nie)
  • Sliding effect - efekt animacji przy przejściu slidera (Zwykłe ściemnianie, Powiększanie ściemniania, Przesuwanie w górę)
  • Slideshow - autoodtwarzanie slidera (tak / nie)
  • Pause time - opóźnienie pomiędzy przejściami slajdów (w milisekundach)
  • Animation speed - prędkość przejścia slidera (w milisekundach)
  • Pagination - określa, czy powinna być wyświetlona paginacja (tak / nie)
  • Next & Prev navigation - określa, czy powinny być wyświetlane przyciski nawigacyjne (tak / nie)

Parallax Slider v1.0

Opis: ten blok opcji pozwala stworzyć slider z efektem Parallax i umieścić go w nagłówku strony. Ten slider również umożliwia wstawienie slajdów z wideo zamieszczonych w Youtube, Vimeo lub tych lokalnie przesłanych w formacie mp4, webm oraz ogv.

Ważne: Opcje, które są ustawione w Dashboard -> Cherry Options -> Slider Settings nie mają wpływu na ten slider.

Inicjalizacja wideo: Prześlij pliki wideo do Biblioteki Mediów strony w następujących formatach: mp4, webm, ogv.

Zawartość slajdów powinna być edytowana w Dashboard -> Slides. Przejdź do Dashboard -> Slides, aby dodać/zainicjować obrazek lub wideo. Wybierz wymagany Slide Type:

  • Image Type - przesyłanie obrazka slidera
  • Media Library Video Type - umożliwia przesyłanie lokalnych wideo do slajdu. Korzystając z tej opcji, pojawia się dodatkowa opcja Media Library Video, która zawiera odpowiednie pola do wyboru wideo w formacie mp4, webm oraz ogv. Ponadto, istnieje możliwość włączenia wizualnego postępu ładowania (Wyświetlanie postępu ładowania wideo).
  • Youtube Video Type - umożliwia wyświetlanie na slajdzie wideo z YouTube. Korzystając z tej opcji, pojawia się dodatkowa opcja Youtube Video. Należy wprowadzić wymagane ID wideo na YouTube w polu Youtube Video ID.
  • Vimeo Video Type - umożliwia wyświetlanie na slajdzie wideo z Vimeo. Korzystając z tej opcji, pojawia się dodatkowa opcja Vimeo Video. Należy wprowadzić wymagane ID wideo na Vimeo w polu Vimeo Video ID.

  • Display Parallax Slider? - określa, czy Parallax Slider powinien być wyświetlony (tak / nie)
  • Parallax effect - umożliwia skonfigurować offset obrazka w tle w stosunku do okna przeglądarki (przyjmuje wartości: brak, niski, normalny, wysoki, stały)
  • Invert Parallax Slider - odwraca kierunek przesunięcia slajdów (tak / nie)
  • Sliding effect - efekt animacji przy przejściu slidera (Zwykłe ściemnianie, Powiększanie ściemniania, Przesuwanie w górę)
  • Slideshow - autoodtwarzanie slidera (tak / nie)
  • Pause time - opóźnienie pomiędzy przejściami slajdów (w milisekundach)
  • Animation speed - prędkość przejścia slidera (w milisekundach)
  • Scrolling description - offset zawartości slajdów i zmiana przejrzystości przewijania (tak / nie)
  • Pagination - określa, czy powinna być wyświetlona paginacja (Przyciski Paginacji / Obrazki Paginacji / Nie)
  • Next & Prev navigation - określa, czy mają być wyświetlane przyciski nawigacyjne (tak / nie)

Wideo

Opis: ten blok opcji pozwala na wstawianie nagłówka wideo lub rozciąganie go w zależności od wielkości okna przeglądarki.

Inicjalizacja plików multimedialnych: Prześlij pliki do Biblioteki Mediów w następujących formatach: mp4, webm, ogv oraz jpg.

  • Media type - wybierz typ mediów (wideo / obrazek)
  • Poster file name - obrazek, który jest wyświetlany podczas ładowania wideo. Nazwa pliku “.jpg”
  • MP4 video file name - nazwa pliku “.mp4”
  • WEBM video file name - nazwa pliku “.webm”
  • OGV video file name - nazwa pliku “.ogv”
  • Show progressbar - wyświetla postęp ładowania wideo (tak / nie)

Parallax Wideo

Opis: ten blok opcji umożliwia umieszczenie wideo z efektem Parallax.

Inicjalizacja plików multimedialnych: Prześlij pliki do Biblioteki Mediów w następujących formatach: mp4, webm, ogv oraz jpg.

  • Media type - wybierz typ mediów (wideo / obrazek)
  • Poster file name - obrazek, który jest wyświetlany podczas ładowania wideo. Nazwa pliku “.jpg”
  • MP4 video file name - nazwa pliku “.mp4”
  • WEBM video file name - nazwa pliku “.webm”
  • OGV video file name - nazwa pliku “.ogv”
  • Show progressbar - wyświetla postęp ładowania wideo (tak / nie)
  • Parallax effect - definiuje wskaźnik Parallax (żaden / niski / normalny / wysoki / stały)
  • Invert Parallax - odwraca kierunek przesunięcia

Shop Options

  • Empty cart message - Domyślna wiadomość dla pustego koszyka w widgecie Cart w nagłówku.
  • Products per page - Liczba produktów na każdej stronie katalogu.
  • Product title length limit - maks liczba słów, które będą pokazane w tytule produktu na stronie katalogu (zostaw puste, aby wyświetlać cały tytuł).
  • Product description - Pokaż/ukryj opis produktu na stronie katalogu.
  • Show details button on catalog page - Pokaż/ukryj przycisk szczegółów produktu na stronie katalogu.
  • Display login links? - Wyświetl linki loginu w menu sklepu?
  • User profile link - tytuł linku do profilu użytkownika. Jeśli użyjesz macro %username% zostanie on zastąpiony aktualną nazwą użytkownika. Na przykład Site %username%.
  • Logoff link - Tytuł linka do wylogowania.
  • Registration link - Tytuł linka rejestracji.
  • Authentication link (login) - Tytuł linka uwierzytelniania (login).