Trybut Star wars: najlepsze darmowe fonty z odległej galaktyki

"Dawno temu, w odległej galaktyce ..." Czy pamiętasz te słowa? Założę się, że tak! Ponieważ kto nie oglądał Gwiezdnych wojen? Sądzimy, że tylko głupi (przepraszam, jeśli fraza brzmiała nadużywająco, naprawdę nie chciałyśmy nikomu zranić uczuć). Faktem pozostaje, że ta saga była bardzo popularna i wciąż ma wielu fanów. Czy jesteś jednym z nich?

Wtedy zainteresuje Cię kilka ciekawostek na temat tego filmu:

 • Gwiezdne wojny zarobiły ponad 3,5 miliarda dolarów!
 • Oryginał Gwiezdnych wojen pojawił się w 1977 roku. Tak, stało się to 37 lat temu! Niektórzy z nas jeszcze się nie urodzili!
 • Do tej pory Gwiezdne Wojny uważane są za najlepszą sagę w historii kina. I uważamy, że jest to absolutnie zasłużone!
 • Anakina Skywalkera/ Dartha Vadera grało sześć różnych osób: David Prowse, James Earl Jones, Bob Anderson (pojedynek), Sebastian Shaw, Jake Lloyd i Hayden Christensen.
 • "Mam złe przeczucia" (lub podobna fraza ) jest wypowiadana w każdym filmie.
 • Jedynymi postaciami, które pojawiają się we wszystkich filmach są C3PO i R2D2.
 • Podczas słynnej asteroidalnej sceny The Empire Strikes Back jedna z zabójczych asteroid to ... ziemniak!
 • W pierwszym szkicu Gwiezdnych wojen głównym bohaterem został Luke Starkiller.
 • Początkowo Lucas chciał, aby nasi bohaterowie podróżowali do świata Wookie Kashyyyka w epizodzie "Return of the Jedi", ale musiał zmienić planetę i rasę na korzyść prymitywnego gatunku, ponieważ Chewbacca był pilotem statku kosmicznego. Więc przeciął Wookiego na pół i nazwał go Ewokiem.
 • George Lucas był pierwszym filmowcem, który poprosił o prawa do merchandisingu swoich bohaterów.
 • ‘The Millenium Falcon’ był wzorowany na cheeseburgerze.
 • Po tym, jak pierwsza Gwiazda Śmierci została zniszczona pod koniec epizodu A New Hope, a rebelianci piloci lądują z powrotem, słuchaj uważnie, gdy Luke schodzi z X-Winga i pędzi, by objąć Leię - jest taki podekscytowany że on właściwie nazywa ją "Carrie"!
 • W epizodzie Attack of the Clones jest scena, w której Anakin i Obi-Wan wchodzą do Klubu Outlanderów. Jeśli zwrócisz uwagę, zobaczysz dwie znajome postacie. Jeden (po lewej) to Anthony Daniels, który grał C3PO we wszystkich filmach. Drugim jest Ahmed Best, który grał Jar Jar Binks.

Znałeś wszystkie te fakty? Mamy nadzieję, że nie i odkryłeś coś nowego dla siebie. Przejdźmy teraz do głównego tematu tego artykułu!

Najprawdopodobniej czytasz to, ponieważ jesteś projektantem, który szuka futurystyczne lub niestandardowe darmowe fonty. Wtedy trafiłeś do odpowiedniego meijsca! Zebraliśmy 15 stylowych fontów w stylu Gwiezdnych wojen. Wszystkie z nich możesz swobodnie używać w swoich projektach. Jeśli spodobali Ci się jakiś darmowy font - kliknij w jego nazwę, aby przejść do strony pobierania.

W dodatku, zdecydowaliśmy się wpisać najsłynniejsze cytaty z filmu i umieścić je na zdjęciach scen z różnych epizodów Gwiezdnych wojen. Dzięki temu będziesz mógł nie tylko pobrać stylowe darmowe fonty, ale również zdjęcia z filmów!


Star Jedi

star-jedi

* * *

Star Jedi Outline

star-jedi-outline

* * *

Sf Distant Galaxy

sf-distant-galaxy

* * *

Jedi

jedi

* * *

Shadow of Xizor

shadow-of-xizor

* * *

Anakinmono

anakinmono

* * *

Starwars Font

starwars.font

* * *

Redfive Font

redfive-font

* * *

Diogenes Font

diogenes-font

* * *

War Machine

jedi

* * *

Nymph S Handwriting

nymph-s-handwriting

* * *

Gourdie Handwriting

gourdie-handwritig

* * *

My Girl is Retro

my-girl-is-retro

* * *

CC Stormtrooper Medium

CC-Stormtrooper-Medium

* * *

Alpha Echo

Alpha-Echo


Ten artykuł został przetłumaczony z angielskiego. Oryginał można znaleźć tutaj: Star Wars Tribute: 15 Free Fonts From The Far, Far Away Galaxy


* * *

P.S. Mamy nadzieję, te darmowe fonty byli przydatne dla Ciebie, a zdjęcia i cytaty inspirujące. Czy pobrałeś jakieś z fontów na tej liście? Jeśli jesteś fanem Gwiezdnych wojen, napisz w komentarzach jaki jest Twój ulubiony odcinek? Zachęcamy również sprawdzić fonty z naszej kolekcji!Katarzyna Pawłowska

W branży IT od 8 lat. Fan nowych technologii webowych, web designu oraz rozwiązań użytecznych i funkcjonalnych. W praktyce: marketer, DJ, blogerka. W wolnym czasie wspiera inicjatywy propagujące wiedzę z dziedziny SMM i rozwija swoją miłość do crossfitu.